Co to jest beautyblender?
fot. Instaram

Beautyblender to jedno z najważniejszych akcesoriów makijażystów. Wiele osób nie potrafi wyobrazić sobie wykonania perfekcyjnego makijażu bez jego zastosowania. Na czym polega fenomen beautyblendera?

Jak powstał beautyblender?

Do powstania beautyblendera przyczyniło się pojawienie telewizji HD. Wraz z rozwojem technologii makijażyści gwiazd zaczęli potrzebować produktu do makijażu, który umożliwi uzyskanie efektu airbrush na twarzach malowanych osób. W 2002 roku Rea Anna Silva stworzyła beautyblender, który miał sprawić, że wykonywanie makijażu będzie szybsze i wygodniejsze niż tradycyjną metodą. W 2003 roku beautyblender trafił do sprzedaży i szybko zyskał ogromną popularność. Korzystają z niego nie tylko makijażyści, gwiazdy i celebrytki, ale też inne kobiety na całym świecie. Osoby, które jeszcze nie stosowały beautyblendera, powinny szybko sprawdzić jego działanie, a z pewnością pozytywnie je zaskoczy. Makijaże wykonane z jego pomocą można zobaczyć też u właścicielek najpopularniejszych marek kosmetycznych, m.in. Kylie Jenner czy Huda Beauty.

Fenomenalne właściwości beautyblendera

Beautyblender, dzięki swojemu wyjątkowemu kształtowi, ułatwia nakładanie kosmetyków do makijażu. Ta owalna, lekko spiczasta bryła sprawia, że produkt doskonale wtapia się skórę. Dlatego nie musimy się martwić nieestetycznymi plamami, smugami czy widocznymi liniami przejścia między odcieniami stosowanych kosmetyków.  Beautyblender wykonany jest z opatentowanego piankowego tworzywa, które ma strukturę otwartych komórek. Co sprawia, że kosmetyk nie jest wchłaniany przez gąbęczkę tylko do niej przylega. Oryginalny beautyblender jest produkowany ręcznie w Stanach Zjednoczonych, nie zawiera lateksu, a także jest bezzapachowy i hiperalergiczny.

 

Beautyblender
fot. Instagram

Ta niezwykła gąbeczka doskonale ułatwia nakładanie podkładu w płynie, kremie, musie oraz pudrze. Dziękki temu makijaż uzyska satynowe wykończenie, a nasz twarz będzie wyglądać świeżo i naturalnie. Możemy zapomnieć o efekcie maski, zbieraniu się produktu wokół linii włosów oraz widocznej różnicy między linią żuchwy a szyją. Pierwotny przeznaczeniem beautyblendera było aplikacja podkładu, ale nic nie stoi na przeszkodzie, żeby nakładać nim też inne kosmetyki. Ten produkt świetnie sprawdzi się przy maskowaniu cieni pod oczami korektorem w płynie oraz modelowaniu twarzy bronzerem lub różem. Pozwoli również uzyskać efekt wypoczętej i świeżej twarzy z pomocą wyświetlacza. Beautyblender ułatwia też nakładanie kuleczek CC czy kremów BB, a także mineralnych cieni do powiek.

Jak używać beautyblendera?

Bardzo łatwo wykonać perfekcyjny makijaż z pomocą beautyblendera, ale trzeba pamiętać o prawidłowym użyciu oraz higienie. Gąbeczki używamy na mokro, tylko wtedy uda się uzyskać oczekiwany efekt. Należy ją zmoczyć w zimnej wodzie, odcisnąć jej nadmiar i przystąpić do wykonywania makijażu. Kosmetyk należy rozprowadzać stemplującym ruchem, zupełnie tak samo jakbyśmy stawiali stempelki na twarzy. Beautyblendera nie trzeba myć zaraz po użyciu, ale warto to zrobuć przed wykonaniem makijażu. Używamy do tego specjalistycznych środków do czyszczenia akcesoriów do makijażu lub delikatnego mydełka dla dzieci.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here