Curacao

Planowanie wyjazdu wakacyjnego bywa czasami trudne. W tym roku sytuacji dodatkowo nie ułatwia pandemia koronawirusa. Jednak nie trzeba rezygnować z marzeń o wspaniałych wakacjach, ponieważ są takie miejsca, w których ryzyko zarażenia okazuje się znikome, a nawet żadne. Przyjrzyjmy się trzem kierunkom, które warto rozważyć na lato, i podążyć śladem gwiazd.

Raj na Karaibach

Pierwsza propozycja to Curacao, słusznie kojarzące się z kultowym likierem znanym na całym świecie. To rzeczywiście wizytówka tej karaibskiej wyspy będącej terytorium zależnym Holandii. Wpływy niderlandzkie widać zwłaszcza w stolicy Willemstad, w której dominuje architektura kojarząca się z miastami holenderskimi. Ten mały Amsterdam, jak się mówi o Willemstad, obfituje w wiele atrakcji turystycznych, szczególnie targ pływający. Co więcej, zabytkowe centrum oraz port widnieje na liście UNESCO.

Jednak Curacao to nie tylko mekka dla turystów ceniących sobie zwiedzanie. Można tam jechać przez cały rok, ponieważ nie ma różnic w temperaturach pomiędzy poszczególnymi miesiącami. Cały czas średnie temperatury wynoszą około 30 stopni Celsjusza – i co ważne – wyspę nie nawiedzają tak częste na Karaibach huragany. Taka pogoda oznacza też, że można zażywać kąpieli słonecznych, a plaże są naprawdę bajeczne. Niektóre z nich w uroczych zatoczkach, więc dość kameralne. Inne bardzo rozległe albo otoczone stromymi klifami. Turystów z całego świata przyciąga słynna plaża Kokomo ze znajdującą się w wodzie huśtawką.

Curacao to również baśniowy świat podwodny, więc istny raj dla nurków. Jednocześnie piękne miejsce na dobrą zabawę, smakowanie pysznych potraw karaibskiej kuchni czy podziwianie wspaniałych krajobrazów. Trudno się dziwić, że wyspa przyciąga wiele osób z pierwszych stron gazet.

Oferty wakacji na Curacao na www.itaka.pl

Dla aktywnych i nie tylko

Malediwy

Druga propozycja na modne wakacje to archipelag rajskich wysp położony na Oceanie Indyjskim, czyli Malediwy. Oczywiście i w tym przypadku turystów przyciągają rajskie plaże z drobniutkim, białym piaskiem. Nie ma na nich tłumów, więc można wypocząć w spokoju wpatrując się w turkusową wodę. Jednak szkoda jedynie leżeć, kiedy tyle się dzieje w świecie podwodnym. Warto zatem zanurkować, aby z bliska podziwiać bajeczne rafy koralowe, wielokolorowe ryby, żółwie morskie, a nawet płaszczki. Na Malediwach działają profesjonalne szkoły nurkowania, można też wypożyczyć potrzebny sprzęt. A jeżeli ktoś nie czuje się dobrze w wodzie, to zawsze może skorzystać z innej formy zwiedzania atolu, ponieważ Malediwy organizują wspaniałe przeloty nad wodą awionetką albo wodnosamolotami. Przeżycie naprawdę niesamowite.

Na tym nie koniec atrakcji. Oprócz pięknych widoków warto też skorzystać z oferty kulinarnej. Kuchnia Malediwów to wpływy afrykańskie, arabskie i indyjskie, więc jest naprawdę smacznie. Z pewnością nie można pominąć wieczornych pokazów tradycyjnego tańca i gry na bębnach bodu beru.

Oferty wakacji na Malediwach na www.itaka.pl

Wyspa Przypraw

zanzibar

To nieoficjalna nazwa trzeciej propozycji na wakacje w stylu gwiazd. Tak właśnie nazywany jest Zanzibar – uroczy archipelag położony kilkadziesiąt kilometrów od wybrzeża Tanzanii. Również i tutaj główne atrakcje można znaleźć nad wodą, a więc wspaniałe plaże i cudowne rafy koralowe. Warto się wybrać na morskie safari tradycyjną łodzią dhow czy przejść się do Parku Narodowego Jozani, aby spotkać gerezę rudą. Jednak Zanzibar to również wpisane na listę UNESCO Kamienne Miasto znajdujące się w stolicy.

Oczywiście nie można pominąć wspaniałej kuchni. W końcu nie na darmo o Zanzibarze mówi się Wyspa Przypraw. Pełno tu upraw różnych gatunków roślin, więc cała wyspa cudownie pachnie, co pobudza kubki smakowe.

Oferty wakacji na Zanzibarze na www.itaka.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here