PlayStation 5 czy Xbox series X

Jak najlepiej wykorzystać wolny czas? Dla wielu osób odpowiedź na takie pytanie może być tylko jedna – krótsza, bądź dłuższa chwila przy ulubionej grze na konsoli. W tej tematyce na rynku istnieje dwóch mocnych konkurentów Sony i Microsoft, którzy nieustannie rywalizują, by przekonać do swoich produktów jak najszersze kręgi graczy.

  1. PS5 – czego można się spodziewać?
  2. X box series X – na co nastawiają się gracze?
  3. Xbox czy PS – co ostatecznie wybrać?

Pomimo iż zapowiadane wprowadzenie produktów na rynek nastąpi najwcześniej pod koniec bieżącego roku, to zarówno jedna, jak i druga firma, zdążyły już uchylić rąbka tajemnicy, a dość powiedzieć, że jest on całkiem spory.

PS5 – czego można się spodziewać?

Miłośnicy gier na konsolach z wielkim oczekiwaniem wypatrują oficjalnej daty premiery urządzenia. Wszelkie znaki dostępne na niebie i ziemi wskazują, iż PS 5 będzie miała swoją premierę jeszcze w tym roku. Co do tego, czy wejdzie na amerykański rynek przed Świętem Dziękczynienia, czy dopiero w okolicy Świąt Bożego Narodzenia, trwają jeszcze dyskusje. Można usłyszeć też głosy, iż z uwagę na światową pandemię, premiera PS5 zostanie przesunięta na pierwsze miesiące 2021 roku. Jak będzie w rzeczywistości? Cóż, trzeba uzbroić się w cierpliwość i po prostu czekać. Warto pamiętać także o tym, iż konsola PS5 na polskim rynku pojawi się zapewne kilka tygodni po swojej amerykańskiej premierze.

Co jest najbardziej istotne w nowym sprzęcie? Choć dla wielu design ma dosyć duże znaczenie, to i tak największe emocje wzbudzają parametry techniczne, zwłaszcza rozdzielczość, szybkość działania czy wydajność karty graficznej. Obydwie konsole, które na rynku mają ukazać się pod koniec roku, to będą prawdziwe techniczne giganty. Staranność o szczegóły zaprocentuje podzespołami wysokiej klasy, na których każda, nawet najbardziej wymagająca pod względem technicznym gra, będzie chodziła bez żadnych lagów. Szczegóły dotyczące poszczególnych elementów oraz szerszy pakiet informacji o najnowszym produkcie, znaleźć można pod adresem https://www.oleole.pl/cms/gk-playstation-5.bhtml. Zamieszczony tam artykuł z pewnością zainteresuje każdego miłośnika konsol.

Xbox series X – na co nastawiają się gracze?

Podobnie jak fani PS, tak samo miłośny gier na Xbox, nie mogą doczekać się w chwili, gdy nowy produkt zostanie wypuszczony na rynek. Są duże szanse na to, iż Xbox series X pojawi się na sklepowych półkach jeszcze w tym roku, a jego premiera będzie miała miejsce w okolicy świąt. Okres świąteczny to najlepszy czas na to, aby zachwycić graczy możliwościami nowego urządzenia. Wszak konsola taka może być doskonałym prezentem dla miłośników gier, niezależnie od ich wieku! Jeżeli ktoś chce się na ten temat dowiedzieć ciut więcej, to sporo informacji znajdzie pod linkiem https://www.oleole.pl/cms/gk-xbox-series-x.bhtml.

Dobrą wiadomością mogą być przecieki o tym, iż Xbox będzie nieco tańszy niż najnowsza propozycja od Sony, dzięki czemu więcej pieniędzy zostanie w kieszeni na przykład na gry. Co ciekawe, jeżeli chodzi o techniczne możliwości konkretnych podzespołów, to choć obydwie konsole się prezentują podobnie, to nieco lepsze osiągi ma szansę mieć X-box.

Xbox czy PS – co ostatecznie wybrać?

Pomimo tego, iż już co nieco wiadomo odnośnie tego, jak będą wyglądały i czym będą się charakteryzowały poszczególne produkty oferowane graczom przez potentatów takich jak Microsoft czy Sony, to tak naprawdę, dopóki nie będzie możliwości przetestowania każdej z konsol osobno, to nie da się podać ostatecznego werdyktu dotyczącego tego, na który z nich lepiej będzie postawić. Prawdopodobnie i tak miłośnicy PS za nic w świecie nie skuszą się na to, aby nagle przerzucić się na Xbox-a.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here