Dla fashionistek, poszukiwaczy przygód i fanów ponadczasowego stylu vintage – czapki zimowe damskie są idealną okazją do podkreślenia swojej osobowości i gust w dodatkach. Dobrze dobrana, dobrze wykonana czapka może być idealnym sposobem na uzupełnienie osobistego stylu. Jednak jak się okazuje – wybór odpowiedniej niekoniecznie jest łatwy, szczególnie jeśli trzeba wziąć pod uwagę kształt twarzy.

Ale nie martw się i przy poszukiwaniu idealnej czapki zimowej damskiej skorzystaj z naszych porad. Tutaj dowiesz się więcej na temat wyboru najlepszej czapki, która będzie pasowała nie tylko do kształtu twarzy, ale też do własnego stylu.

Czapka zimowa damska – jak dobrać odpowiednią?

Zasada doboru czapki jest taka, że… nie ma żadnych zasad. Czapki zimowe damskie mogą być odważnym dodatkiem do stylizacji i powinny odzwierciedlać:

  • Twoją osobowość,
  • Twoją indywidualność,
  • co najważniejsze – Twoją pewność siebie.

Niezależnie od tego, jaką czapkę wybierzesz – uczyń ją swoim własnym charakternym dodatkiem do garderoby. Panie mogą chcieć założyć czapkę unisex i dodać do niej pióro, broszkę lub jeszcze inną ozdobę, aby spersonalizować i wnieść odrobinę kobiecości. Nic nie stoi na przeszkodzie, a wręcz takie kreatywne podejście jest jak najbardziej wskazane. Jedynym detalem, przy którym warto jednak trzymać się pewnych utartych schematów jest ten związany z kształtem twarzy.

Czapka zimowa dla okrągłej twarzy


Wybór czapki, która pasuje kształtu twarzy, polega na równowadze. Tak więc okrągła twarz to taka gdzie:

  • szerokość twarzy i długość są podobne,
  • najszerszy punkt to policzki.

Tutaj sprawdzi się czapka wysoko wycięta na czole – będzie optycznie wysmuklać twarz.

Czapka zimowa dla podłużnej twarzy


Twoja twarz z wdziękiem zwęża się w kierunku podbródka i być może masz wydatne lub wydłużone czoło? W takim razie
czapkę zimową damską o zaokrąglonym profilu, aby uzyskać równowagę. Na rynku można dzisiaj znaleźć bardzo duży wybór takich czapek.

Polecamy szczególnie te w najmodniejszych w tym sezonie kolorach:

  • burgund,
  • czarny,
  • brązowy,
  • nude.

Oczywiście nie stawiaj tylko na kolor, fason i styl, ale nie zapominaj też o wszystkich praktycznych cechach czapki zimowej jak np. ciepła podszewka.

Czapka zimowa dla twarzy o kształcie serca


W przypadku twarzy, która silnie zwęża się w kierunku podbródka, gdzie najszerszym punktem są skronie, najlepiej użyć czapki o kroju kapelusza, aby zrównoważyć rysy twarzy. Kluczem jest, aby brzeg był szerszy od podbródka. Jeśli postawisz na typowy zimowy kapelusz warto pokusić się o niewielkie jego przechylenie w jedną stronę – to bowiem może nadać Ci seksowny, tajemniczy wygląd. Polecamy szczególnie kapelusze i
czapki zimowe damskie w kolorze czarnym, bordowym, brązowym – z jasnym wykończeniem.

Czapka zimowa dla twarzy o owalnym kształcie


Szczęściara! Szersze czoło, zwężający się podbródek i wystające kości policzkowe sprawiają, że kształt twarzy idealnie pasuje do każdego stylu czapki i każdej wielkości ronda kapelusza. Skoro masz już takie szczęście – to baw się różnymi opcjami i eksperymentuj z różnymi stylami, które najlepiej odzwierciedlają Twój nastrój i osobowość!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here