buty
fot: pixabay.com

Obuwie skórzane od bardzo wielu lat cieszy się niesłabnącą popularnością. Kiedyś skórzane buty były domeną mieszczaństwa, ludzi, których stać było na skorzystanie z małej, rodzinnej manufaktury produkującej skórzane buty na zamówienie. Dziś możemy zachwycać się jedynie wspomnieniem tamtej minionej epoki, i oglądać z podziwem zdjęcia dawnych zakładów szewskich mieszczące się w każdym większym mieście. Do dnia dzisiejszego można odnaleźć takie rodzinne firmy z wieloletnią tradycją chociażby w Warszawie.

Zobacz też: http://trzypion.pl/buty-skorzane-polskich-marek/

Co tanie to  drogie 

Kolejne dekady przyniosły nam mnogość produktów obuwniczych różnej jakości. Produkt obuwniczy wydaj się być dobrym określeniem, jako, że jakość butów wykonanych z produktów skóropodobnych pozostawiała wiele do życzenia. Szczególny wysyp obuwia niskiej jakości przeżywaliśmy na początku lat dziewięćdziesiątych, kiedy nasz rynek otworzył się na taniej produkty importowane z Chin.

Nasze bazary mieniły się wówczas wieloma kolorami, fasonów i odcieni, czółenek, mokasynów i kozaków w różnym fasonie i rozmiarze. Obuwie to chętnie znajdowało swoich nabywców jako, że było po prostu tanie. Wyglądem też często kusiło konsumentów stęsknionych za nowymi butami. Wcześniej przecież nie było niczego a jedną parę butów nosiło się aż do całkowitego wytarcia. Takie stwierdzenie zapewne nie było nam obce w tamtych czasach. 

Szybko jednak okazało się, że tanie buty z Chin lub Indii dość szybko tracą swój urok nowości. Powszechne więc były odklejenia, przetarcia, i różnego rodzaju defekty, które zazwyczaj dawały o sobie znać po kilku tygodniach od zakupu.

Dobre, bo polskie

Odpowiedzią na tą obuwniczą bylejakość stały się polskie firmy obuwnicze, które istniały już od dawna i zaczęły szybko zyskiwać nasze uznanie. Marki takie jak Wojas, Badura, to jedne z najlepszych firm produkujących obuwie nie tylko w Polsce ale również w Europie. Buty rodzimych producentów wykonane ze skóry, są powrotem do czasów świetności rodzinnych manufaktur obuwniczych. Jakość tych butów docenią zarówno biznesmeni jak również nastolatki i osoby  szukające niepowtarzalnego stylu i jakości. Warto więc nie oszczędzać na butach, zarówno dla dobra naszych stóp jak również dla dobra naszych portfeli.

Przeczytaj też: http://www.modny-styl.pl/co-lepiej-wybrac-zegarek-czy-smartwach/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here