krem do twarzy
fot. pexels.com

Codzienna pielęgnacja skóry twarzy jest ogromnie ważna również dla mężczyzn. W tym celu niezbędne jest, aby wybrać dobry krem do twarzy. Sprawdź, jak wybrać ten najlepszy – bezpieczny dla skóry i spełniający jej wymagania oraz potrzeby!

Zobacz też: http://jegoego.pl/krem-do-twarzy-dla-mezczyzn-jak-wybrac-najlepszy/

Krem do rodzaju skóry

Dobry krem do pielęgnacji męskiej twarzy to taki, który odpowiada na potrzeby skóry. Tutaj też pojawia się pierwszy ważny punkt, na który koniecznie należy zwrócić uwagę podczas wyboru tego idealnego kremu. Otóż zanim wybierzemy się do drogerii lub zamówimy krem online, należy określić typ skóry jaki mamy. Dobierając krem do skóry suchej, mając tłustą, nie zadbamy o twarz tak, jak należy. Do tego krem – nawet jeśli będzie z najwyższej półki, a zostanie źle dobrany nie spełni swojej roli. Tak więc zanim sięgniesz po konkretny krem, określ typ skóry jaki masz.

  • Krem do skóry suchej powinien być jak najbardziej nawilżający i natłuszczający. Najlepiej sprawdzą się te o lekkiej konsystencji i bez składników zapachowych, które mogą podrażniać skórę. Sucha cera jest podatna na podrażnienia. 
  • Krem do skóry tłustej i / lub mieszanej może być ten sam. Skóra tłusta – błyszczy się i świeci na całej powierzchni twarzy, z kolei mieszana – w strefie T (czoło, nos broda). Bez względu na tę różnicę, krem do obu typów skóry może być ten sam. Ważne, aby konsystencja takiego kremu była lekka, ponieważ obciążenie skóry może nasilić przetłuszczanie się jej.

Kiedy używać kremu do twarzy

Wielu panów korzystanie z kremu do twarzy zostawia na tzw. ostateczność, czyli wówczas, kiedy skóra wymaga interwencji. Przy skórze suchej będzie to świąd i schodzenie skóry, a przy tłustej i mieszanej wypryski spowodowane nadmierną tłustością skóry. Jeśli skóra jest bardzo zaniedbana, to nawet najlepszy krem może okazać się mało skuteczny. To dlatego tak istotne jest, aby pielęgnować twarz kremem regularnie, każdego dnia. Tylko wtedy mamy możliwość zadbać o nią prawidłowo i sprawić, że krem nawet ze średniej półki sprawdzi się idealnie.

Przeczytaj też: http://lapetit.pl/krzeslo-przezroczyste-na-prezent-i-nie-tylko/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here