Czym jest kalistenika?
Wśród różnych rodzajów treningów, które można wykonywać zarówno w domu jak i na siłowni, dużą popularnością ostatnio cieszy się kalistenika. „”Sprzętem”” treningowym w przypadku kalisteniki jest tylko i wyłącznie ciało osoby trenującej. W skład treningu wchodzą najczęściej brzuszki, pompki, pajacyki, przysiady oraz ćwiczenia rozciągające mięśnie. Jest to dobry sposób na poprawienie sylwetki oraz ogólnej koordynacji ruchowej i zbudowanie mięśni bez wychodzenia z domu.

Witamina PP – znaczenie i źródła występowania niacyny
Witamina PP (B3) inaczej zwana niacyną znajduje się w wielu produktach – największa jej ilość znajduje się w produktach pochodzenia mięsnego np. wątróbce, kurczaku itp. oraz w roślinach takich jak ziemniak czy zboża. Przyjmowanie jej jest bardzo ważne ze względu na role, które pełni niacyna w organizmie. Jest odpowiedzialna m.in. za prawidłowe działanie ośrodka nerwowego, dzięki czemu jest wykorzystywana często w leczeniu depresji. Witamina PP jest dostępna także w tabletkach jako suplement diety – jej zażycie w dużej dawce może czasem spowodować wystąpienie krótkiego rumienia i uczucia gorąca.

Gdy zimą boli ucho…
Ból ucha potrafi być dokuczliwy niezależnie od pory roku. Często przychodzi do nas zimą, jeśli odpowiednio nie zabezpieczymy uszu przed zimnem i wiatrem. Jeżeli ucho boli nas często, może to być objaw zapalenia ucha środkowego. Z formą ostrą mamy do czynienia gdy występuje silny ból ucha połączony często z bólem głowy i złym samopoczuciem. Gdy powtarza się to regularnie, może to być już forma przewlekła. Wtedy mamy do czynienia z wyciekiem z ucha i problemy ze słuchem. W obu przypadkach należy wybrać się do lekarza po odpowiednie antybiotyki lub inne leki. Trzeba pamiętać również o odpowiednim zabezpieczaniu naszych uszu.

poznancitycenter.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here