Domowa depilacja woskiem – w jaki sposób wykonać ją prawidłowo?

Wszystkie kobiety chcą mieć gładkie ciało pozbawione wszelkiego zbędnego owłosienia. Jest wiele metod, dzięki którym możemy wykonać depilację w domu, ale większość z nich daje krótkotrwały efekt i włosy musimy usuwać co kilka dni. Na szczęście są też bardziej trwałe metody, które możemy wykonać w zaciszu domowym. Jedną z nich jest depilacja woskiem – co powinniśmy o niej wiedzieć?

Jakie są wady i zalety depilacji woskiem?

Depilacja woskiem cieszy się ogromną popularnością, ponieważ gwarantuje długotrwały efekt. Po jej wykonaniu mamy spokój nawet na 3-4 tygodnie, ponieważ włosy usuwamy wraz z cebulkami, a nie tylko ich zewnętrzną część. Regularne stosowanie wosku sprawia, że włosy odrastają rzadsze i cieńsze, więc z czasem możemy mieć spokój jeszcze dłużej. Niestety ta metoda bywa bolesna, więc niektóre osoby mogą tego nie wytrzymać. Może też się okazać, że nie robimy jakiś błąd i nie wyrywamy włosów wraz z cebulkami, zwłaszcza na początku naszej przygody ze depilacją woskiem. Jednak z czasem nabierzemy odpowiedniej wprawy i wszystko będzie nam dobrze wychodzić, a usuwanie owłosienia stanie się szybkie i mniej bolesne.

Depilacja woskiem – jak ją wykonać na ciepło?

Depilacja woskiem na ciepło wymaga odpowiednich przygotowań, musimy się zaopatrzyć w rolki z woskiem oraz podgrzewacz – najlepszy będzie taki z regulacją temperatury, aby dopasować ją do naszych potrzeb. Przed zabiegiem warto lekko zmatowić skórę, np. pudrem, aby wosk przyklejał się jedynie do włosów. Następnie nakładamy rozpuszczony wosk zgodnie z kierunkiem wzrostu włosów na wybraną partię ciała. W kolejnym kroku przykładamy do niego paski do depilacji, a następnie je zrywamy wraz z woskiem. Robimy to energicznie w kierunku przeciwnym do wzrostu włosów. Pozostałości produktu można usunąć oliwką po depilacji, co dodatkowo nawilży oraz ukoi skórę. Osoby, które zaczynają swoją przygodę z depilacją woskiem, powinny nakładać wosk na małe partie ciała, dopóki nie nabiorą wprawy, dzięki temu ból będzie mniejszy.

Domowa depilacja woskiem – w jaki sposób wykonać ją prawidłowo?

Depilacja woskiem – jak ją wykonać na zimno?

Szybszą i łatwiejszą metodą będzie użycie gotowych plastrów z woskiem. Należy jeden z nich rozgrzać w dłoniach, a następnie przyłożyć do skóry zgodnie ze wzrostem włosa. Następnie, gdy wosk zastygnie, odrywamy plaster w przeciwnym kierunku. Takie rozwiązanie jest szczególnie polecane do usuwania włosków z wrażliwych miejsc, głównie twarzy. Można też wybrać plastry specjalnie do niej przeznaczone, które są delikatniejsze i pomogą uniknąć podrażnień. Depilacja woskiem na zimno jest o wiele łatwiejsza i szybsza. Przygotowane paski łatwo dopasujemy do odpowiedniej wielkości. Nie musimy stosować podgrzewaczy i nie ryzykujemy, że poparzymy się gorącym woskiem. Niestety może nie być tak skuteczna jak usuwanie włosów na ciepło.

Depilacja woskiem do świetna metoda usuwania zbędnego owłosienia. Jest to dość niedrogi sposób i pomaga nam się pozbyć problemu na dłużej. Metoda te jest niezwykle skuteczna i wystarczy tylko kilka prób, aby opanować ją do perfekcji. Trzeba tylko pamiętać o przyklejaniu plastra zgodnie ze wzrostem włosów, to znacznie ułatwi i skróci depilację.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here