Franchising definiowany jest jako forma licencji, rodzaj umowy z właścicielem marki. Jest to system sprzedaży, usług a także technologii, który oparty jest na ścisłej i ciągłej współpracy pomiędzy prawnie i finansowo odrębnymi i niezależnymi przedsiębiorcami. Zawiera on informację o sposobie prowadzonej działalności, jednak zawsze musi być ona prowadzona zgodnie z założoną koncepcją.

W ramach podpisanej umowy, każda z tych osób jest upoważniona do korzystania z nazwy handlowej, znaku towarowego, usługowego. Dodatkowo zostaje zapoznana z całą wiedzą techniczną, otrzymuje informacje o sposobie prowadzenia działalności gospodarczej, systemów postępowania oraz innych praw własności finansowej lub intelektualnej. Zawarty pakt upoważnia do działalności na określonym terytorium, zawiera mnóstwo uprawnień i przywilejów.

Każda zainteresowana tym osoba niestety musi się liczyć z ogromnym, jednorazowym wydatkiem finansowym, jednak wiadomo, ze bardzo opłacalnym. Oprócz zainwestowania ponoszone są też opłaty stałe, np. za przyłączenie danego lokalu do istniejącej już i dobrze prosperującej sieci. Oprócz tego dochodzą tez opłaty dodatkowe, a także konieczność dzielenia się zyskami.

Niestety jest to niebagatelna kwota dochodząca nawet do dwustu pięćdziesięciu tysięcy złotych. W tym wypadku zwrot kapitału nie powinien nastąpić później niż po roku od czasu wykupienia licencji.

Każda z osób, która już wie jak korzystna i opłacalna jest taka inwestycja planuje dalszą rozbudowę placówek i chętnie wykupuje kolejne lokale. W przypadku tych sieci pizzerii każdy udziałowiec ma bardzo indywidualne podejście do swoich placówek i to on sam chce podejmować decyzje na temat tego jak ma funkcjonować lokal i jak, np. wzbogacić i urozmaicić menu.

Dzięki takiemu rozstrzygnięciu sytuacji każdy z licencjobiorców ma tzw. „wolną rękę”, a jednocześnie pełną kontrole nad prowadzoną działalnością, czemu sprzyja fakt, że firma szybko i prężnie się rozwija.

http://www.e-kredytowanie.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here