Fryzury dla pociągłej twarzy

Jak się czesać, aby włosy dodawały nam urody? Jaka fryzura uwypukli to, co w naszej twarzy jest najpiękniejsze, maskując jednocześnie mankamenty urody? Takie pytania zadają sobie wszystkie kobiety i nie tylko… Mężczyźni również.

Pierwszym krokiem przy wyborze fryzury jest ocena kształtu twarzy. Porównuje się go do kształtów figur geometrycznych (owal, koło, kwadrat, trójkąt, prostokąt). Jeżeli wynik porównania to twarz pociągła, można przystąpić do dalszych działań. Ten typ twarzy charakteryzuje się tym,
iż buzia jest zdecydowanie dłuższa niż szersza, czoło jest wysokie a broda – zaokrąglona, często wydłużona. Kości policzkowe są wąsko rozstawione.

Generalną zasadą przy wyborze fryzury dla pociągłej twarzy jest optyczne skrócenie twarzy, nadanie jej bardziej zaokrąglonych kształtów tak, by wizualnie stała się mniej masywna.

 

Strzyżenie

Fryzury dla pociągłej twarzyDla tego typu urody najlepszą długością włosów jest długość do ramion lub lekko za ramiona. Długie i proste włosy jeszcze bardziej wydłużają kształt twarzy, krótkie natomiast uniemożliwiają dodawanie szerokości fryzurze w odpowiednich miejscach. Niewskazane są także włosy o równej długości na całej ich linii ani też pasma przylegające do twarzy. Dla osób o pociągłej twarzy zdecydowanie poleca się cieniowanie włosów oraz pazurki.

Kiedy decyzja o długich włosach jest nieodwołalna można strzępić włosy od połowy wysokości szczęki. Przy wyborze krótkich włosów sprawdza się grzywka – dłuższa od reszty włosów, asymetryczna, cieniowana.

Idealnym rozwiązaniem przy pociągłej twarzy jest grzywka. Grzywka prosta, ścięta na ukos, krótsza lub dłuższa. Nie tylko skraca optycznie twarz (zbyt wysokie czoło) ale także ujmuje lat.

Upięcia i fryzury dla pociągłej twarzy

Loki, fale, cieniowanie, pazurki to triki pozwalające uzyskać objętość fryzury wskazanej dla posiadaczki pociągłej twarzy. Rozwiązania te sprawdzają się pod warunkiem, że nie zasłaniają twarzy. Delikatne, lekkie akcenty po bokach twarzy, na policzkach – to jest to. Duża objętość fryzury zlokalizowana na czubku głowy nie jest dobrym pomysłem. Wysokie koki, upięcia a nawet koński ogon dodatkowo wydłużają twarz.
Należy unikać przedziałka na środku głowy w przypadku osób mających dłuższe i proste włosy

Męska fryzura dla pociągłej twarzy

Dobór męskiej fryzury opiera się na takich samych zasadach jak w przypadku fryzury damskiej. Należy unikać fryzur, które dodatkowo wydłużyłyby twarz. Wskazane jest, aby po bokach nie skracać zbytnio włosów. Góra fryzury może być lekko uniesiona. Dzięki dłuższym włosom po bokach twarz optycznie wydaje się być szerszą. Unikać należy także zapuszczania dłuższego zarostu. Zbyt długi jeszcze bardziej wydłuży męską twarz.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here