Grecka Nikozja jest jednym z tych miast, którym trudno się oprzeć. Tu Cypr może nas oczarować wspaniałymi zabytkami oraz ciekawymi muzeami, których w czasie wycieczki po tej wyspie pominąć nie można. Polskie biura podróży już dawno dostrzegły ogromny potencjał tego miasta, a propozycje jego zwiedzania z każdym rokiem stają się coraz ciekawsze. Jakie atrakcje już teraz cieszą się ogromnym zainteresowaniem ze strony turystów?
Na terenie greckiej Nikozji czeka na gości jedna z najciekawszych placówek muzealnych, jakimi może się pochwalić Cypr. To Muzeum Miejskie Leventis – atrakcyjny cel wycieczki dla tych, którzy chcą lepiej poznać Nikozję i jej dzieje. Nie brak tu wspaniałych pamiątek z czasów osmańskich oraz eksponatów, które opowiadają o początkach tego niezwykłego miasta. Drugą ważną placówką muzealną jest tu Muzeum Cypru, które może się pochwalić bardzo ciekawymi zbiorami archeologicznymi.
Biura podróży podkreślają, że i znajdującym się tu zabytkom z czasów średniowiecza warto poświecić nieco więcej uwagi. Zachwycić mogą też takie miejsca, jak Ogród Botaniczny oraz dawne bramy miejskie. W czasie wycieczki po Nikozji zobaczyć też można tureckie zabytki, przy czym najważniejszym z nich jest meczet Omara. Cypr i Nikozja znane są też z ciekawych przykładów sztuki bizantyjskiej. Tu ciekawym zabytkiem jest neobizantyjski Pałac Arcybiskupi oraz muzeum bizantyjskie, znane z wyjątkowo cennego zbioru ikon z VIII – XIX wieku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here