Stres ma niewątpliwie bardzo duży wpływ na nasz organizm. Podczas ważnych dla nas zdarzeń wydzielane są hormony stresu – chemia organizmu w stresie jest dość skomplikowanym zjawiskiem, które ma na celu pobudzenie nas do działania. Głównym hormonem, który za to odpowiada jest adrenalina, a w przypadku dłuższej sytuacji stresowej dochodzi do tego także kortyzol. W przypadku rzadko występujących wyrzutów tych hormonów do krwi, maja one pozytywny wpływ na organizm, jednak długotrwały stres może sprawić, że hormony stresu stają się szkodliwe dla organizmu. Może to prowadzić do chorób serca i niedoborów składników mineralnych.

Praca siedząca: zadbaj o stawy!
Praca biurowa może mieć równie negatywny wpływ na kręgosłup co ciężka praca fizyczna, jeśli nie dbamy wystarczająco dobrze o nasz kręgosłup. Cały dzień bez zmian pozycji jest męczący dla stawów i możemy przez to odczuwać silne bóle. Aby temu zapobiec, należy zadbać o pozycję, w jakiej siedzimy – dobrze mieć regulowane krzesło oraz biurko, które możemy dostosować do wzrostu. Należy robić także krótkie przerwy co jakiś czas, wstać od biurka i się przejść, zrobić kilka przysiadów lub wyskoków. Powinniśmy również dbać o regularną aktywność fizyczną po pracy np. jazda na rowerze, pływanie lub spacery.

Cellulit w ciąży – czy można mu zapobiec?
Cellulit to problem, z którymi zmaga się wiele młodych mam. Okazuje się jednak, że można zapobiec jego wystąpieniu już na etapie ciąży. Kluczem okazuje się być regularność – należy wykonywać częste masaże okrężnymi ruchami dłoni wmasowując sobie np. balsam antycellulitowy. Wskazane jest także stosowanie zdrowej diety bogatej w owoce, warzywa i pełnowartościowe produkty, aby tkanka tłuszczowa nie odkładała się za szybko. W ten sposób możemy cieszyć się nieskazitelnym ciałem także po porodzie.

e-stancja.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here