rzęsy

W zależności od metody, jaką wybierzemy – powinny utrzymywać się do kilku tygodni. W praktyce jednak warunki atmosferyczne, dodatkowy makijaż i demakijaż osłabiają rezultaty zabiegu i powodują ich wcześniejsze wypadanie, nawet już po dwóch tygodniach. Salony kosmetyczne ciągle wymyślają coraz to nowe metody przedłużania rzęs.

Uzupełnianie sztucznych rzęs

Samo uzupełnianie rzęs nie polega tylko na tym, że stylistka dokleja nam już zgubione rzęsy. Podczas uzupełniania zdejmujemy odrośnięte rzęsy oraz wypełniamy te nowo narodzone i już dorosłe. Żeby cieszyć się pięknym spojrzeniem, ładną „firanką”, należy uzupełniać rzęsy   tak by ubytek rzęs nie był zbyt duży i żeby odrost nie był bardzo drażniący. Dlatego,  uzupełnianie  rzęs, bywa sprawą bardzo  indywidualną. Jeśli ktoś szczególnie dba o  swoją aplikację –  nie męczy  rzęs częstym  dotykaniem, czesaniem, pocieraniem, używa kosmetyków odpowiednich ( tzn nie tłustych) i rzęsy nie rosną zbyt szybko – można uzupełniać co 4- 5 tyg.  jednakże  przyjmuje się, że optymalnym terminem do uzupełniania jest  około 3 tyg. od aplikacji. Koszt uzupełniania w zależności od rodzaju metody przedłużania wynosi średnio około 100 złotych. Oczywiście każda klientka ma prawo sama zadecydować jak często będzie uzupełniać rzęsy. Warto jednak każdej z nich dać jasną informację, po ilu tygodniach będą musiały zapłacić jak za założenie.

rzęsyZasady pielęgnacji sztucznych rzęs

 1. Nie mocz rzęs ani nie przebywaj w wilgotnym pomieszczeniu przez co najmniej 24 godziny od czasu przedłużania
 2. Przez pierwsze 2 dni nie rób sobie parówek na twarz, nie chodź na basen ani nie myj twarzy gorącą wodą.
 3. Staraj się nie drapać ani nie pocierać oczu. Jeśli swędzi cię skóra na powiece podrap się ostrożnie w taki sposób, aby nie dotykać linii rzęs.
 4. Nie używaj zalotki. Rzęsy przedłużane są już podkręcone.
 5. Nie używaj żadnych tłustych produktów takich jak wazelina, tłusty płyn do demakijażu oczu, olejków ani tłustych cieni do oczu.
 6. Unikaj sauny
 7. Po kąpieli, prysznicu czy przy wyjściu z basenu nie wycieraj oczu ręcznikiem.
 8. Absolutnie wystrzegaj się teraz tuszu do rzęs.
 9. Jeśli jedna z rzęs się częściowo odklei nie ciągnij jej na siłę. Jeśli ci przeszkadza możesz ostrożnie odciąć ją za pomocą nożyczek
 10. Jeśli będziesz prawidłowo dbać o rzęsy utrzymają się one przez okres 3 tygodni.
 11. Cienie z powiek zmywaj za pomocą patyczka higienicznego oraz wacików.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here