makijaż permanentny

Makijaż permanentny to zabieg, który trwale podkreśla oczy, usta lub brwi. Do jego wykonania niezbędne jest profesjonalne szkolenie, a także solidne podstawy teoretyczne i praktyczne zdobyte w szkole kosmetyczek. Sprawdź, jak wygląda nauka tej profesji w Poznaniu.

Co to jest makijaż permanentny?

Makijaż permanentny, nazywany również mikropigmentacją lub makijażem trwałym to zabieg kosmetyczny, który polega na wprowadzeniu pod skórę barwnika w celu podkreślenia oczu, brwi lub ust. Wykonuje się go pod znieczuleniem przy pomocy cienkiej igły, co może przywodzić skojarzenia z tatuażem, jednak pigment wprowadzany jest znacznie płycej, bo zaledwie 0,3-0,5 mm w głąb naskórka. Profesjonalnie wykonany makijaż permanentny pozwala oszczędzić czasu o poranku i zapewnia nienaganny wygląd tuż po przebudzeniu, na basenie oraz w innych warunkach. Zabieg sprawia, że oprawa oczu jest bardziej wyrazista, a usta i łuki brwiowe nabierają idealnego kształtu. Pozwala on również odzyskać pewność siebie osobom, które w wyniku choroby straciły brwi oraz rzęsy.

Makijaż wykonany przez dyplomowanego kosmetologa lub kosmetyczkę po szkole kosmetycznej w Poznaniu, utrzymuje się od roku do trzech lat. Na jego trwałość wpływa wiele różnych czynników, między innymi:

  • wiek – efekt jest trwalszy u kobiet starszych, ponieważ proces odnowy naskórkowej zachodzi wolniej niż w przypadku młodych osób,
  • kondycja i typ skóry – makijaż utrzymuje się dłużej u pań, które dbają o nawilżenie swojej skóry. W przypadku cery tłustej efekt może być mniej trwały,
  • ekspozycja na słońce – makijaż blednie pod wpływem promieni słonecznych,
  • pielęgnacja po zabiegu – doskonały efekt zabiegu gwarantuje odpowiednia pielęgnacja i postępowanie tuż po wykonaniu makijażu,
  • codzienna pielęgnacja skóry – przy stosowaniu mocnych peelingów oraz innych zabiegów złuszczających istnieje ryzyko, że makijaż straci swoją wyrazistość,
  • regularne uzupełnianie barwnika raz do roku.

Jak nauczyć się robić makijaż permanentny?

Osoby, które chciałyby odbyć szkolenie z makijażu permanentnego, w pierwszej kolejności powinny zapisać się do szkoły kosmetycznej w Poznaniu i zdobyć tytuł technika usług kosmetycznych. Solidne podstawy teoretyczne i praktyczne są w tym zawodzie niezbędne i dopiero później można myśleć o zdobywaniu dodatkowych certyfikatów. Przed zabiegiem kosmetyczka musi umieć ocenić kondycję oraz typ cery swojej klientki, a także wykluczyć wszelkie przeciwwskazania do zabiegu. Wnikliwa konsultacja w połączeniu ze specjalistyczną wiedzą zdobytą w szkole, pozwolą na profesjonalne przeprowadzenie zabiegu oraz uzyskanie zadowalającego efektu.

Nauka zawodu kosmetyczki to jednak nie tylko wykłady. W szkole kosmetycznej w Poznaniu słuchaczki odbywają zajęcia praktyczne w pracowniach wyposażonych na wzór prawdziwych gabinetów urody. Do ich dyspozycji są specjalistyczne narzędzia i urządzenia, z których na co dzień korzystają profesjonalistki np. aparat do galwanizacji, mikrodermabrazji, kawitacji czy mezoterapii. Nauka jest w pełni darmowa, a zdobycie tytułu zajmuje zaledwie dwa lata.

Dyplomowana kosmetyczka z solidną wiedzą i kwalifikacjami może następnie zapisać się na szkolenie z zakresu makijażu permanentnego. W zależności od stopnia zaawansowania, jego koszt waha się od 1200 do 5500 złotych. Po zdobyciu certyfikatu możliwe jest także zrealizowanie dodatkowych kursów doszkalających oraz innych, np. z zakresu laserowego usuwania makijażu, mikropigmentacji skóry głowy, pigmentacji blizn i innych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here