Jak wybrać najlepsze meble kuchenne na wymiar

Kuchnia jest bardzo ważnym pomieszczeniem w każdym domu a wygodne korzystanie z niej zależy przede wszystkim od trafnego doboru mebli. Każdy, kto chciałby mieć funkcjonalną i jednocześnie ładną kuchnię powinien postawić na meble kuchenne na wymiar.

Jakie możliwości dają nam meble kuchenne na wymiar?

Meble kuchenne na wymiar to najlepszy wybór dla wszystkich tych, którzy chcą stworzyć wygodną kuchnię w której przyjemnie się pracuje. Co prawda na rynku dostępne są także proste gotowe zestawy meblowe oraz meble modułowe, jednak ich możliwości aranżacyjne są ograniczone. Wybierając meble kuchenne na wymiar można praktycznie zabudować każdą, nawet bardzo nieustawną kuchnię. Będą one dobrym rozwiązaniem do kuchni bardzo małych, wąskich czy kuchni o nietypowych kształtach. Z pomocą mebli na wymiar można też zabudować kuchnie zlokalizowane na poddaszach. Tego typu kuchnie tworzone są z pomocą projektanta, który podpowiada najlepsze rozwiązania. Przykładowo w jednej kuchni można zastosować szafki o różnych wysokościach i głębokościach. Gdy zachodzi taka potrzeba można ściąć róg szafki albo wykonać przedłużenie blatu nawet tam, gdzie nie ma szafek. Meble na wymiar to także możliwość zastosowania wielu ciekawych rozwiązań takich jak pojemne szuflady z cichym domykiem, kosze cargo, karuzele czy wysuwane półki na pojemniki do segregacji. Klienci mogą też dowolnie dobierać kolory frontów, korpusów, uchwyty oraz styl mebli. Ogromny wybór wzorów mebli, który można zobaczyć tutaj https://www.fabrykamebli.pl/ sprawia, że dopasujemy je do każdego wnętrza.

O czym warto pamiętać wybierając meble kuchenne na wymiar?

Aby kuchnia była wygodna warto ją zaprojektować uwzględniając zasadę trójkąta roboczego. Chodzi o to aby główne sprzęty takie jak lodówka, zlew i kuchenka znajdowały się w odpowiedniej kolejności i były przedzielone blatami. Dzięki temu osoba korzystająca z kuchni nie musi się niepotrzebnie przemieszczać i zawsze ma gdzie odłożyć przedmioty związane z daną strefą aktywności. Projektując kuchnię warto też zadbać o to, by było dużo miejsca do przechowywania oraz odpowiednia ilość blatu roboczego. Osoby, którym  zależy na uzyskaniu uporządkowanej przestrzeni powinny zdecydować się na pełną zabudowę takich sprzętów jak lodówka oraz piekarnik i kuchenka mikrofalowa.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here