Jak rozsądnie wybrać kominek do domu

Kominek we wnętrzu jest nie tylko źródłem ciepła, ale także idealnym elementem upiększającym. Patrzenie w płomienie oddziałuje na nas kojąco oraz sprawia, że fotel przy kominku robi wrażenie najprzytulniejszego miejsca na ziemi. Nie ma znaczenia czy mamy już kominek i chcielibyśmy go ulepszyć, czy dopiero chcielibyśmy go montować, istotne będzie wybranie dobrego producenta.

Wybór kominka

Ceny kominków nie należą do niskich, więc lepiej mieć pewność, że otrzymamy artykuł dobrej jakości. Za najlepsze są uznawane korpusy palenisk wyprodukowane ze stali kotłowej o grubości 4 mm, odpornej na oddziaływanie wysokiej temperatury. Producent wkładów kominkowych powinien potrafić dać gwarancję, że konstrukcja będzie bezpieczna oraz niezawodna. Na wysoką jakość może także wpływać przebieg procesu produkcyjnego, produkty wyprodukowane manualnie wyróżniają się troską o detale.

Co zrobić z otwartym paleniskiem

Kiedy posiadamy stary kominek z otwartym paleniskiem i staramy się podnieść jakość jego pracy albo bezpieczeństwo mamy dwie, niekłopotliwe w realizacji metody. Najprostsza to drzwiczki do kominka. Jest to rozwiązanie niedrogie, ale wydajność cieplna kominka wzrośnie tylko do około 20%. Korzyścią z tej metody jest możliwość zamówienia drzwiczek kominkowych robionych na wymiar, a montaż ich jest bardzo prosty.

Kolejne rozwiązanie to instalacja kasety kominkowej. Co prawda kasety kominkowe są droższe, ale pozwalają osiągnąć wydajność cieplną rzędu 80%. Ma to znaczenie szczególnie w sytuacji gdy kominek jest źródłem ogrzewania w naszym domu. Kaseta kominkowa realizowana na wymiar stanowi konstrukcję mocowaną w już istniejącym palenisku a więc potrzebne jest tylko uszczelnienia.

Gdzie kupić kominek?

Pełen asortyment wkładów kominkowych, kaset kominkowych oraz drzwiczek do kominków możemy zamówić na stronie internetowej http://ignif.com/drzwiczki-kominkowe/. Znajdziemy tam produkowane w Polsce wyroby, wykonywane ręcznie z surowców wysokiej jakości. Cała kolekcja tego przedsiębiorstwa charakteryzuje się najlepszą jakością i estetycznym wykończeniem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here