Jak zadbać o włosy po zimie?

Zima jest porą roku, która nie sprzyja włosom. Noszenie czapki, wystawianie kosmyków na mróz czy częste zmiany temperatur sprawiają, że wraz z nadejściem wiosny włosy potrzebują solidnej regeneracji. Sprawdź, co zrobić, by przywrócić im zdrowy wygląd, witalność oraz olśniewający blask.

Na kondycję włosów zimą wpływa wiele czynników. Z jednej strony negatywnie działa noszenie czapki, ale z drugiej – ekspozycja kosmyków na mróz również nie jest korzystna. Ponadto istotną rolę odgrywają wiatr, klimatyzacja oraz gwałtowne wahania temperatury. W efekcie włosy są słabe, matowe i mają tendencję do wypadania. Dlatego trzeba podjąć stosowne działania, by poprawić ich wygląd.

Regenerująca dieta

Chcąc wzmocnić włosy, warto zacząć od podstaw: od właściwego sposobu odżywiania się. Niedobory witamin i składników mineralnych w diecie bardzo szybko odbijają się na kondycji kosmyków. Stają się słabsze, matowe, mają tendencję do łamliwości czy powstawania rozdwojonych końcówek. W takiej sytuacji koniecznością jest przemodelowanie jadłospisu, by zawierał on wszystkie cenne dla włosów składniki odżywcze, takie jak: witaminy z grupy B, cynk, krzem, wapń.

Komponując posiłki, należy pamiętać o wykorzystaniu m.in. produktów pełnoziarnistych, owoców, warzyw, nabiału, a nawet owoców morza. Ograniczyć do minimum z kolei warto spożywanie słodyczy, żywności wysoko przetworzonej, ostrych przypraw oraz wszelkich używek – na czele z mocną kawą.

Siła profesjonalnych kosmetyków

W pielęgnacji włosów wymagających solidnej regeneracji pomogą odpowiednio dobrane kosmetyki. Szampony, odżywki, maski – to wszystko powinno stać się podstawą dobrze wyposażonej kosmetyczki.

  • Szampony powinny posiadać kompleksowy skład wzbogacony proteinami – dla głębokiej regeneracji i szybszego wzmocnienia łamliwych i zniszczonych włosów. Warto sięgnąć po preparaty, które zawierają dodatek olejków naturalnych działających wygładzająco, dostępne w ofercie NIVEA.
  • Odżywki potęgują działanie szamponów. Zawarte w nich składniki powinny intensywnie pielęgnować i zapewniać profesjonalną odnowę. Istotne jest, by gwarantowały silne wzmocnienie włosów oraz ich głębokie odżywienie. Jeśli chcesz osiągnąć jeszcze lepsze rezultaty, stosuj odżywki i szampony należące do tej samej serii.

Z wizytą u fryzjera

Jeżeli włosy są zniszczone, prawdopodobnie będą wymagać dodatkowego wsparcia oferowanego w salonach fryzjerskich. Dobrym rozwiązaniem są specjalne zabiegi odżywiające lub nawilżające – dla włosów suchych.

Często wystarczy tylko podcięcie rozdwojonych końcówek, niemniej jednak niekiedy zachodzi konieczność przeprowadzenia bardziej zdecydowanego cięcia. Na szczęście nadchodząca wiosna jest dobrym czasem na zmiany – warto więc pokusić się o zupełnie nową fryzurę, która podkreśli metamorfozę image’u.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here