Jak zaplanować ślub

Dla wielu osób najpiękniejszym i najdłużej planowanym przez nich wydarzeniem jest dzień ich ślubu. Wydarzenie to na długo pozostaje w pamięci i jest częstym tematem rozmów na przyjęciach rodzinnych. Jak zaplanować ślub i przyjęcie weselne i uniknąć związanego z tym stresu?

Planowanie tak ważnego wydarzenia, jakim jest ślub i przyjęcie weselne wymaga dobrej organizacji i sporej ilości wolnego czasu. Często też jest przyczyną niepotrzebnych napięć pomiędzy narzeczonymi. Naciskani przez rodzinę godzą się wszelkie ustępstwa zarówno w sprawie strojów ślubnych, jak i samej formy wydarzenia. Jak uniknąć niepotrzebnych napięć i sprawić, żeby wszystkie strony były zadowolone?

Organizowanie tak ważnej imprezy, jaką jest ślub i przyjęcie weselne należy zacząć z dużym wyprzedzeniem. Odpowiedni zasób czasu pozwoli na wybór najlepszych rozwiązań i umożliwi ich konsekwentną realizację.

Planowanie ślubu i wesela – od czego zacząć

Planowanie ślubu i przyjęcia weselnego najlepiej zacząć od określenia tematu przewodniego całego wydarzenia. W zależności od wybranego przez nas motywu po kolei będzie można wybierać pasujące do siebie elementy. Motyw przewodni imprezy pomoże ustalić charakter i styl imprezy. Motyw przewodni ślubu i towarzyszącej wydarzeniu imprezy może być związany z określonym stylem. Planując, to wzruszające wydarzenie możemy, określić, w jakim stylu będzie przyjęcie weselne. W zależności od wybranego przez nas stylu np. wesele w stylu rustykalnym, eleganckim, romantycznym, nowoczesnym itp. będzie cechowało się odpowiednio dobraną kolorystyką i dodatkami.

Uzgadniając, temat przewodni należy, uwzględnić porę roku i dopasować ją do wybranego przez nas motywu. Organizując, przyjęcie weselne np. w stylu prowansalskim musimy, liczyć się z niezbędnymi dodatkami m. in. lawendą, która dostępna jest zazwyczaj od czerwca do września. W okresie zimowym lub wczesną wiosną pewne kwiaty i owoce mogą, być niedostępne a ich sprowadzenie będzie wiązało, się z bardzo wysokimi kosztami. Wybierając motyw przewodni zgodnie z porą roku, podczas której odbędzie, się przyjęcie oszczędzamy, sobie niepotrzebnych kosztów.

Motyw wybrany i co dalej

Wybrany przez nas temat przewodni przyjęcia weselnego ułatwia nam wybór wystroju sali, w której odbędzie się planowane przyjęcie weselne, a także wskazuje kierunek muzyczny. Profesjonalne zespoły muzyczne oferują różnego rodzaju muzykę, którą dobieramy do wybranego przez nas stylu. Rezerwacja zespołu powinna odbyć się zaraz po wyborze przez nas tematu przewodniego przyjęcia weselnego. Popularne zespoły weselne często mają wypełniony po brzegi terminarz. Uzgadniając termin z dużym wyprzedzeniem mamy możliwość zaangażowania wybranego przez nas zespołu.

Zamawiamy salę i uzgadniamy menu

Po rezerwacji wybranego zespołu przyszedł czas na salę. W zależności od listy gości wybieramy odpowiednio dużą salę. Wybierając, salę na przyjęcie powinniśmy, zwrócić uwagę na jej wielkość oraz na fakt czy jest klimatyzowana. Klimatyzowana sala jest najlepszym rozwiązaniem, zwłaszcza gdy bierzemy ślub w ciepłych letnich miesiącach. Popularne terminy takie jak czerwiec, sierpień i wrzesień często niosą za sobą wysokie temperatury – mała i duszna sala może okazać się bardzo złym wyborem, który sprawi, że przyjęcie weselne przeniesie się na zewnątrz.

Wybierając, menu kierujemy, się gustem kulinarnym zaproszonych gości. Serwując tradycyjną polską kuchnię mamy nieomal pewność, że większość serwowanych potraw spotka się z uznaniem i zostanie skonsumowana. Menu możemy rozszerzyć o mniej popularne potrawy takie jak owoce morza lub sushi – jednak powinny stanowić tylko dodatek do głównego menu. Serwując, gościom sprawdzone potrawy unikniemy, kłopotów kulinarnych i nieprzychylnych komentarzy.

Wybieramy stroje na ślub i przyjęcie weselne

Wybierając, strój na ślub powinniśmy, kierować się tematem przewodnim wydarzenia. Dobierając, odpowiedni dla nas strój pamiętajmy, też o jego kroju. Dobrze dobrany podkreśli nasze atuty i zamaskuje wady. Ważnym elementem podkreślającym ubiór będą dodatki do sukni ślubnej m. in. welon, torebka, rękawiczki i biżuteria. Dodatki do garnituru podkreślające jego elegancję to np. pasek, zegarek krawat lub muszka. Wybierając, kreacje ślubne należy, pamiętać o kolorystycznej spójności – suknia panny młodej i strój pana młodego powinny ze sobą korespondować i stanowić spójną całość. Dobrze dobrane kolorystycznie stroje podkreślają jednomyślność przyszłych małżonków i dodają uroku całemu wydarzeniu.

Dobrze i rozważnie zaplanowany ślub oraz perfekcyjnie zorganizowane przyjęcie weselne usatysfakcjonują nawet największych maruderów. Podniosła atmosfera w czasie ceremonii zaślubin i udana zabawa na przyjęciu zostaną na długo w pamięci świeżo poślubionych małżonków oraz gości weselnych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here