Jak zmyć henne z brwi

Henna to bardzo popularny sposób na zmianę koloru włosów, ale także brwi. Zabieg z użyciem farby ziołowej cieszy się dużym powodzeniem pań, choć jego efekty nie zawsze są dobre. Klasycznym problemem są zbyt ciemne brwi po hennie. Na szczęście nie jest to powód do paniki , są sposoby, aby sobie z tym szybko poradzić.
Wina zbyt ciemnych brwi z reguły leży po stronie osoby, która wykonywała zabieg. Najczęściej przyczyną takiego stanu rzeczy jest niewielkie doświadczenie. Warto wiedzieć, że wbrew krążącej opinii, zbyt ciemne brwi mogą wyjść nawet po tzw. hennie żelowej. Henna farbuje włosy na czarno, ale nie od razu. Niedoświadczona kosmetyczka czy przyjaciółka może o tym nie wiedzieć i po zaaplikowaniu pierwszej porcji specyfiku stwierdzić, że brwi nie są jeszcze dostatecznie czarne. Nałożenie kolejnej warstwy spowoduje wówczas, że włoski zyskają bardzo głęboki odcień czerni, co w połączeniu z jasną cerą będzie wyglądać źle.
Jest kilka sposobów na uratowanie swojego wyglądu po nałożeniu zbyt ciemnej henny na brwi. Poznaj te najskuteczniejsze:
• Szorowanie mydłem i wodą – najprostsza i zaskakująco efektywna metoda. Najlepiej działa, jeśli zastosuje się ją bezpośrednio po nieudanym zabiegu.
• Płyn do demakijażu – sięgnij po niego, jeśli od zabiegu minęło nieco więcej czasu. Płyn bez trudu rozjaśni kolor o kilka stopni.
• Pianka do golenia dla mężczyzn – nietypowy, ale także dość skuteczny sposób. Nałóż piankę na brwi i zostaw na kilkanaście minut. Zawarte w piance składniki rozjaśnią hennę.
• Płyn do usuwania henny – najczęściej wykorzystuje się go do zmywania henny ze skóry, ale w kryzysowej sytuacji może także posłużyć do rozjaśnienia brwi.
Zdecydowanie odradzamy zastosowanie chusteczek do zmywania tradycyjnej farby do koloryzacji włosów (zwykle dołączona jest do opakowania z farbą). Takie chusteczki z reguły nasączone są drażniącymi substancjami, które na pewno nie zmyją henny, a dodatkowo podrażnią wrażliwą i delikatną skórę na twarzy i w okolicach powiek.
Jeśli boisz się, że twoje brwi będą zbyt ciemne to po pierwsze nakładaj barwnik partiami (w odstępnie kilku godzin lub nawet dni) lub poproś koleżankę, która ma w tej kwestii jakieś doświadczenie (chyba nie chcesz żeby uczyła się na tobie!).
Natomiast najlepszym rozwiązaniem będzie pójście do sprawdzonej, polecanej i doświadczonej makijażystki lub kosmetolożki. Bowiem to najlepsza gwarancja, że twoje brwi będą miały taki odcień jaki chcesz!

enjoythelittlethings.pl

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułCienkie włosy
Następny artykułRozświetlacz do twarzy

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here