Jak znaleźć sponsora?

Może znajdujesz się w sytuacji, gdy chcesz założyć działalność gospodarczą, zacząć zarabiać na swojej pasji lub spełnić marzenia. Jeśli tak jest, a problemem są pieniądze, a raczej ich brak, to ten poradnik jest dla ciebie.

Jak znaleźć sponsora?

Przede wszystkim, aby znaleźć sponsora potrzebujesz dobry biznes plan. Powinien zawierać szczegółowy opis działalności, planowane zarobki oraz szacunkowe wyliczenia, kiedy inwestycja się zwróci. Musimy przekonać potencjalnego sponsora, że opłaca się powierzyć nam pieniądze.

Weźmy pod uwagę zawód blogera. Załóżmy, że prowadzisz bloga, masz kilka tysięcy aktywnych czytelników, którzy uczestniczą w życiu bloga. Jednak chciałbyś zrobić coś więcej, testować różne produkty, organizować konkursy wspólnie z różnymi markami oraz uczestniczyć w imprezach różnego rodzaju. Jednak do rozwoju bloga brakuje ci jednej rzeczy, a konkretniej pieniędzy. Potrzebujesz zakupić nowy sprzęt, musisz pozyskać produkty do testów oraz do konkursów. Możesz zacząć od pozyskania sponsora. Warto napisać do kilku firm, że w zamian za produkty możesz napisać recenzje na blogu na ich temat. Dzięki temu rozwiniesz swój biznes, którym jest blog. W przyszłości będziesz dostawał pieniądze za pokazywanie na blogu danych produktów i wystawianie opinii o nich.

Kolejnym przykładem może być sportowiec. Przykładowo uwielbiasz biegać, sprawia ci to przyjemność, a jednocześnie osiągasz dobre wyniki w zawodach. Chciałbyś utrzymywać się z pasji, jaką jest bieganie. Jednak, aby to zrobić musisz być naprawdę dobry w swojej kategorii wiekowej. Musisz brać udział we wszystkich możliwych zawodach biegowych. Dzięki temu sponsorzy sami cię zauważą. Możesz spróbować napisać do marek odzieżowych dla sportowców. Może w zamian za dofinansowanie mógłbyś pokazywać się na zawodach i w mediach społecznościowych w ich odzieży.

Nieważne na co potrzebujemy pieniędzy, zawsze warto spróbować. Jeśli dzięki temu, że znajdziemy sponsora spełnią się nasze marzenia, to warto wykazać się pomysłowością w poszukiwaniach.

malamama.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here