tarcza słomiana

W sprzedaży znajdziemy wiele rodzajów celów, dzięki którym możemy sprawdzić swoje umiejętności strzeleckie, a przy okazji stworzyć atrakcyjne warunki do zabawy dla większej liczby osób, również tych, które dotychczas nie miały nic wspólnego z łucznictwem. Przykładowym rodzaje celu łuczniczego jest tarcza słomiana, ale w sprzedaży znajdziemy również maty piankowe i cele papierowe, w tym klasyczne tarcze oraz cele 3D w kształcie zwierząt.

Strzelanie do tarczy

Jedną z podstawowych form zabawy z łukiem jest strzelanie do statycznego celu, którym zwykle jest okrągła tarcza. Taki cel może być wykonany z różnych materiałów. Na rynku produktów łuczniczych znajdziemy ekologiczne tarcze ze słomy, które charakteryzują się znacznie mniejszą wagą niż bardziej od nich eleganckie maty piankowe. Jeśli zależy nam na niskiej cenie, możemy sięgnąć również po tarcze papierowe, które mogą mieć formę kolorowych kół o różnym poziomie punktacji – im bliżej środka, tym więcej punktów, lub formę dzikich zwierząt, na które niegdyś polowano z wykorzystaniem łuku. Warto jednak pamiętać, że cel z papieru wymaga odpowiedniej podbudowy. W tej funkcji najlepiej sprawdza się tarcza słomiana, która gwarantuje łatwość montażu papierowego arkusza z celem i bezpieczeństwo strzał, które nie niszczą się po wbiciu w stosunkowo miękką słomę.

Większe bezpieczeństwo zabawy

Podczas strzelania z łuku należy pamiętać nie tylko o bezpieczeństwie strzelców, ale i osób postronnych, które przez przypadek mogą zostać trafione strzałą. Tarcza słomiana lub piankowa zatrzyma strzałę, jeśli jednak nie trafimy w cel, strzała może polecieć na większą odległość. Dlatego za tarczami słomianymi warto rozwieszać specjalne siatki ochronne, które zatrzymają zabłąkane strzały i tym samym zminimalizują ryzyko przypadkowego zranienia postronnych osób. Siatki zmniejszają również ryzyko zgubienia strzał, które w wersji profesjonalnej są sprzętem niezwykle cennym. Dla zwiększenia komfortu zabawy warto zaopatrzyć się również w odpowiednie stojaki pod cele. Oczywiście tarczę można zawiesić na drzewie, ale gdy nie ma takiej możliwości, lekki stojak okazuje się niezwykle przydatnym wyposażeniem.

Jeżeli lubisz strzelać do celu, najlepszym wyborem na start będzie tarcza słomiana, na której można zamocować papierowy cel. Gdy bawisz się w Archery Tag, zamiast klasycznej tarczy, wybierz profesjonalną matę piankową ze stojakiem. Taka forma celu chroni strzały z elastycznym zakończeniem przed szybkim zużyciem, jednocześnie gwarantuje większą frajdę zabawy. Jeśli znudzą Ci się tradycyjne cele, zawsze możesz sięgnąć po trójwymiarowe figurki zwierząt.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here