Jakie okulary lustrzanki wybrać

Okulary lustrzanki to niezwykle modne okulary przeciwsłoneczne, które po kilkuletniej nieobecności ponownie wróciły do mody. Ich ponowny powrót do wielu stylizacji zmienił nieco podejście do samych lustrzanek. Obecnie mniejsze znaczenie ma rodzaj i kształt oprawki, które mogą być zarówno klasyczne, jak i bardzo nowoczesne. Duży nacisk kładzie się za to na same szkła, które powinny być bardzo kolorowe.

Kto może sięgnąć po lustrzanki

Okulary przeciwsłoneczne ze specjalnymi szkłami, które przyciemniają obraz a jednocześnie od zewnątrz go odbijają, są rekomendowane jako idealne okulary dla osób w każdym wieku. Ich powłoka z efektem lustra odbija światło słoneczne, a jednocześnie rozświetla twarz, co ją dodatkowo odmładza. Ze względu na wybór różnych rodzajów i kształtów oprawek, zarówno kobiety, jak i mężczyźni znajdą lustrzanki idealnie dopasowane do twarzy oraz do stylu, jaki preferują.

Różne modele lustrzanek

Najczęściej lustrzanki kojarzone są, dzięki hollywoodzkim produkcjom, z okularami typu aviatorki o grubej oprawie, po które powinny sięgać osoby o podłużnej twarzy. Ten model okularów skróci ją, przywracając twarzy odpowiednie proporcje. Równie popularne są okulary z oprawkami kocimi, które powróciły na fali mody na pin-up girls oraz styl retro. Takie oprawki wysmuklają twarz, są również wskazane w przypadku osób o twarzy o kształcie trapezu, bowiem wyszczuplają ją oraz podkreślają kobiecość spojrzenia. Stylowe oprawki okrągłe nigdy nie wychodzą z mody, jednak po idealnie okrągłe oprawki nie powinny sięgać osoby o okrągłej twarzy. Oprawki okrągłe mogą być klasycznymi lennonkami w rogowej oprawie, mogą także mieć dużo mniejsze szkła, oprawione w kolorowe tworzywo.

Do mody przebojem weszły również kolorowe oprawki, przy czym najmodniejsze połączenia to kontrastujące ze sobą szkła oraz oprawki, np. zielone szkła w niebieskiej oprawie czy szkła złote w oprawie w kolorze pudrowego różu. Takie połączenia są modniejsze, im bardziej nieoczywiste jest połączenie koloru szkła i oprawy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here