Najlepszy klej do tipsów

Wypielęgnowane dłonie są wizytówką każdej kobiety. Jednak nie każda kobieta może się pochwalić pięknymi paznokciami, dlatego coraz częściej kobiety sięgają po tipsy. Odpowiednio dobrane tipsy są gwarancją naturalnie wyglądających paznokci, jednak efekt ten jest trudny do osiągnięcia jeśli do nakładania tipsów nie będzie zastosowany odpowiedni klej.

Silny klej do tipsów

Tipsy powinny idealnie przylegać do naturalnych paznokci, a jednocześnie nie mogą się od nich odróżniać. Z tego powodu istotny się staje wybór kleju, który zapewni odpowiedni efekt także osobom, które nie mają zbyt dużego doświadczenia w nakładaniu tipsów. Przy wyborze takiego kleju nie można się kierować ceną – najtańszy klej ze sklepu może być trudny do usunięcia z paznokci w przypadku zdejmowania tipsów, prowadząc nawet do ich uszkodzenia. Do wyboru są dwa rodzaje klejów kosmetycznych o zróżnicowanej sile, przy czym do mocowania tipsów w zupełności wystarczy klej oparty na metakrylanie. Przy wyborze kleju warto się kierować sposobem aplikacji oraz szybkością wysychania.

Szybkość schnięcia i sposób aplikowania

Dla osób z dużym doświadczeniem przy nakładaniu tipsów zalecane są kleje szybkoschnące. Takie kleje nie są wskazane w przypadku osób o mniejszym doświadczeniu, gdy wolniej schnący klej daje możliwość regulowania ułożenia tipsów. Klej nie powinien pozostawiać także śladów, bowiem trudno się go usuwa z dłoni oraz z samych tipsów. Kleje rzadkie o wodnistej konsystencji są słabsze, natomiast kleje gęste źle przylegają do płytki paznokcia, zatem utrudniają nałożenie tipsów. W zależności od konsystencji kleju różny jest także czas ich schnięcia. Ważnym elementem nakładania tipsów jest aplikowanie kleju. Niektóre kleje posiadają specjalne zakraplacze, a aplikowanie kleju odbywa się z jego wykorzystaniem, inne z kolei posiadają specjalne pędzelki, ułatwiające nakładanie kleju. Pędzelek zapobiega powstawaniu pęcherzyków powietrza oraz pozwala na dozowanie odpowiedniej ilości kleju. W niektórych klejach zamiast pędzelka pojawiają się aplikatory w kształcie pisaka.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here