Kasza Jaglana przyrządzana jest z prosa zaliczana jest do jednych z najastrszych dań, które od wieków obecne są na polskich stołach. Niewielu z nas zdaje sobie sprawę z tego, że jest to jedna z najzdrowszych odmian kasz dostępnych w sprzedaży w sklepach. Warto więc włączyć ją na stałe do swojego jadłospisu. Jak więc widać, posiada ona nie tylko walory odżwyczwcze, ale również lecznicze.
Kasza jaglana – właściwości wartości odżywcze i sposoby przy. Posiada duże ilości białka, które dodatkowo jest niezwykle łatwo przyswajalne przez nasz organizm. Nie zawiera też dużej ilości skrobi. Posiada duże ilości witamin z grupy B: B1, B2 i B6. Bogata jest w niezbędne do funkcjonowania żelazo oraz miedź.
Kasza jaglana polecana jest każdemu, ponieważ nie zawiera glutenu. Osoby, które go nie przyswajają nie muszą się więc obawiać, że po jej spożyciu pojawią się u nich reakcje alergiczne. Kasza jest oprócz tego lekkostrawna. To doskonała propozycja do diety bezglutenowej, skorzystają na niej też osoby cierpiące na niedokrwistość. Oprócz tego kasza jaglana wykazuje właściwości antywirusowe, potrafi przyczynić się do zmniejszenia stanu zapalnego błon śluzowych, ponieważ wysusza ona nadmiar wydzieliny. Oznacza to, że można ją z powodzeniem wykorzystywać przy leczeniu kataru w domowych warunkach.
Dzięki temu że kasza jaglana zawiera krzemionkę, doskonale działa na włosy. Korzystają też paznokcie oraz nasza skóra, która pod wpływem regularnego spożywania kaszy otrzymuje naturalny wygląd. Spożywanie jej przeciwdziała odwapnieniu, odgrywa ważną rolę w mineralizowaniu się kości. Kasza jaglana bogata jest w witaminę E oraz lecytyny . Przekłada się to na lepszą pamięć, większy poziom koncentracji. Dodatkowym jej atutem jest to, że potrafi skutecznie regulować poziom cholesterolu we krwi. Osoby pracujące umysłowo, lub studenci powinni mieć to na uwadze, ponieważ jest to dla nich odpowiedni produkt pozwalający być bardziej efektywnym, osiągać lepsze wyniki. To naturalny suplement pozwalający lepiej kojarzyć fakty oraz przyswajać większą ilość informacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here