Nie wszyscy mają powody, żeby cieszyć się z nadchodzącej wiosny.
Szczególnie jest to uciążliwe dla osób, które posiadają alergię. Dni stają się coraz dłuższe, rośliny budzą się do życia, a Ty jedyne o czym myślisz to o łzawiących oczach i kichaniu i wiesz, że te objawy lada moment się pojawią.
Reakcje alergiczne – przeszkoda w codziennym życiu?
Obecnie mówi się, że alergia to uczulenie, stan nadwrażliwości organizmu w następstwie działania alergenów. Spokojnie można powiedzieć, że alergia jest spowodowana nieprawidłową reakcją naszego układu odpornościowego na pewne czynniki. W naszym regionie najczęściej spotykanym uczuleniem jest sierść zwierząt, kurz i pyłki roślin. Natomiast najczęstszymi objawami alergii jest katar sienny – objawia się on kichaniem, katarem, zatkanym nosem, łzawieniem. Główna przyczyną wystąpienia takiego kataru jest okres pylenia roślin (drze i traw). Występuje on najczęściej u osób uczulonych na pyłki roślin. Jest on uciążliwy w codziennym funkcjonowaniu.
Innymi wyraźnymi objawami alergii to reakcje alergiczne. Objawiają się one obrzękiem skóry, bólem brzucha, po użądleniu osy występują trudności w oddychaniu.
Podział najczęstszych chorób alergicznych obejmuj alergiczny nieżyt nosa. Jest to zapalenie błony śluzowej nosa. Typowym objawem takiej alergii jest wyciekanie z nosa wydzieliny.
Kolejnym przykładem jest alergiczna choroba oczu. Dotyka ona spojówek. Oczy są zaczerwienione, spuchnięte i silnie łzawią. Głównym objawem sugerującym nam alergiczne zapalenie spojówek jest swędzeniu oczu. Oprócz tego mogą równie występować takie odczucia jak: kłucie, pieczenie a nawet uczucie piasku pod powiekami.
Alergia jest przeszkodą w codziennym życiu. Musimy jak najszybciej rozpocząć leczenie naszej alergii. Rozpoznanie substancji prowadzącej do objawów alergii nie jest łatwe. Jednak bez tego nie rozpoczniemy dalszego leczenia. Można to ustalić dzięki badaniom laboratoryjnym oraz testem alergicznym.
Jeżeli chodzi o najczęściej spotykane alergeny wziewne są to: roztocza, pyłki roślin, alergeny zwierząt. Alergię mogą również wywołać substancje, które mają kontakt ze skórą np. kosmetyki.

www.cowtoruniu.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here