Imienny rachunek bankowy posiada większość osób. Na konto osobiste pracodawca przelewa wynagrodzenie za pracę, premię lub inne gratyfikacje. Bezgotówkowe operacje są też najwygodniejszą formą regulowania miesięcznych zobowiązań. Elektroniczna bankowość umożliwia wykonanie wszystkich operacji w dogodnym miejscu i czasie.

Konto osobiste dla każdego

Oferta kont osobistych jest bardzo szeroka. Wiele instytucji bankowych kusi brakiem opłat za prowadzenie konta i korzystnym oprocentowaniem. Przeglądając, ofertę poszczególnych banków możemy, natknąć się na wiele dodatkowych funkcji konta – jednak niektóre z nich mogą okazać się zupełnie dla nas nieprzydatne. Przed założeniem konta osobistego w wybranej placówce powinniśmy przeanalizować potrzeby i wybrać konto, które będzie spełniało wszystkie wymagania. Przy wyborze warto zwrócić uwagę na funkcjonalność i wygodę. W okresie, kiedy każda minuta ma, ogromne znaczenie a czas to największy kapitał bankowość mobilna ma, istotne znaczenie.

Szybki dostęp do konta, wygodna nawigacja, oraz dedykowane aplikacje bankowe na urządzenia przenośne umożliwią szybkie i komfortowe wykonywanie wszystkich operacji na rachunku bankowym. Równie istotną kwestią są niskie koszty obsługi konta (ma to zasadnicze znaczenie podczas wykonywania dużej ilości transakcji) oraz możliwość wypłaty z dużej liczby bankomatów. Wypłaty powinny być darmowe z bankomatów, wybranego przez nas banku, a także sieci zewnętrznych. Osoby korzystające z placówek bankowych stacjonarnie powinny upewnić się, czy istnieje możliwość obsługi w oddziale. Wiele kont osobistych można obsługiwać jedynie przez bankowość mobilną i Internet. Tego typu banki nie posiadają, w ogóle sieci placówek co może, być problemem (szczególnie dla ludzi starszych) przy różnego rodzaju problemach i reklamacjach.

Konto osobiste umożliwia realizację wielu płatności, które są wymagane tylko kanałami bankowości elektronicznej. Zakup biletu lotniczego, rezerwacja hotelu lub zakup biletu w automacie obsługującym wyłącznie karty płatnicze to tylko niektóre z nich. Dobrze wybrany rachunek bankowy to oszczędność czasu, wygoda, a także oszczędności finansowe wynikające z braku prowizji pobieranych przy płatnościach comiesięcznych zobowiązań w ajencjach lub na poczcie.

www.sisr.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here