Laser do depilacji

Usunięcie niechcianego owłosienia jest dość problematyczne. Na szczęście ostatnimi czasy dużą popularnością cieszy się metoda trwałego usuwania niechcianego owłosienia. Gwarantuje dużą skuteczność i silne działanie, a na tym zależy nam w sposób szczególny. Czym jest i w jaki sposób działa laser do depilacji? Dla kogo depilacja laserowa nie jest przeznaczona? Odpowiedzi na te pytania znaleźć można w poniższym artykule, do którego przeczytania serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych czytelników.

Czym jest i w jaki sposób działa laser do depilacji?

Zanim rozpoczniemy jakiekolwiek rozważania na temat lasera diodowego, w pierwszej kolejności warto zastanowić się nad tym, czym dokładnie jest laser diodowy. Otóż definiując to pojęcie, moglibyśmy dojść do wniosku, że jest to pewien rodzaj laserów frakcyjnych nieablacyjnych. W praktyce oznacza to, że doskonale działa jedynie w określonym miejscu i nie naświetla zbyt dużego obszaru naszej skóry, co jest ogromną zaletą. Ciągłość lasera nie jest przerywana, dlatego też dociera do głębokich warstw. W jaki sposób działa wcześniej wspomniany laser diodowy? Nie bez znaczenia jest selektywna fototermoliza, która to pochłania wiązki lasera o określonej długości fal. Promieniowane absorbuje melaninę, co bezpośrednio prowadzi do uszkodzenia struktur włosa. Więcej informacji na temat lasera do depilacji znaleźć można na stronie https://attre.eu/lasery-kosmetyczne-i-medyczne/laser-diodowy-do-depilacji.

Dla kogo depilacja laserowa nie jest przeznaczona?

Nie wszyscy jednak mogą korzystać z możliwości depilacji laserowej. Zabieg ten odradza się osobom, które stosują hormonalną terapię, cierpią na choroby nowotworowe, chorują na łuszczycę i epilepsję. Z depilacji laserowej należy zrezygnować, jeśli jesteśmy posiadaczami włosów o rudym, siwym lub blond kolorze. Masz dużą skłonność do przebarwień i bliznowców? Również nie decyduj się na tego typu udogodnienie. Przeciwwskazaniem jest również ciąża lub okres laktacji. Warto zdawać sobie sprawę, że depilacja może być nieco bolesna, jednakże dużo w tym przypadku zależy od progu bólowego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here