Jaką broń wybrać i czym jest strzelba samopowtarzalna

Wielu użytkowników broni staje przed dylematem, jaką broń wybrać. Nie jest to łatwa decyzja, ponieważ każdy z nas ma inne preferencje, co do wymarzonej broni. Dlatego też ciężko jest jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie. W przypadku broni śrutowej najczęściej jest to decyzja pomiędzy klasycznym bokiem a samopowtarzalną strzelbą. Aby wybrać odpowiedni dla nas rodzaj, warto zapoznać się wcześniej z podobieństwami i różnicami pomiędzy każdą z nich i samodzielnie dojść do wniosków, która opcja lepiej sprawdzi się w naszych rękach.

Jakie są różnice między półautomatem i klasycznym bokiem?

Jedną z różnić, która okazuje się zauważalna na pierwszy rzut oka, jest ilość luf. Strzelba samopowtarzalna posiada tylko jedną lufę, natomiast broń typu bok — dwie. W tej pierwszej pod lufą znajduje się magazynek w formie rury, natomiast druga z nich nazywana jest także nadlufką, ze względu na sposób rozmieszczenia obu luf. Kwestia magazynku również ma swoich zwolenników i przeciwników. Plusem magazynku jest to, że można w nim zmieścić pięć lub więcej nabojów, natomiast w klasycznym boku zmieścimy tylko dwa naboje. Minusem jest tutaj natomiast brak możliwości szybkiej wymiany amunicji na śrut o innym rozmiarze czy brenekę. Jedną z kwestii, które mogą wypadać na korzyść strzelby samopowtarzalnej, jest mniejszy odrzut. Broń typu bok nie posiada specjalnej automatyki, która odebrałaby część energii po strzale. Oczywiście różnic jest o wiele więcej, jednak warto zorientować się, jak wyglądają one przy poszczególnych modelach.

Gdzie kupić broń?

Wybierając dobry sklep z bronią, z pewnością dowiemy się wszystkiego o modelu, który nas interesuje i porównamy go z innymi. Na stronie internetowej http://bron-sklep.pl/ znajdziemy bogatą ofertę broni i akcesoriów, które urozmaicą nam wykonywanie tego hobby. Dzięki dużemu wyborowi i możliwości kontaktu z pracownikami z pewnością uda nam się wybrać opcję idealną dla siebie i cieszyć się z korzystania ze swojej wymarzonej broni.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here