Lipoliza iniekcyjna jest nieoperacyjną metodą usuwania tłuszczu w określonych miejscach ciała. technika ta pozwala na zlikwidowanie nadmiaru tłuszczu w tych partiach, gdzie trudno się go pozbyć, nawet poprzez restrykcyjną dietę i ćwiczenia.

Zabieg lipolizy iniekcyjnej przeprowadza lekarz, który wykonuje kilkanaście nakłuć w tkankę tłuszczową. Nakłucie wykonywane są bardzo cienką i delikatną igłą, w jak najmniejszych odstępach od siebie. Proces nakłuwania tkanki i wstrzykiwania substancji jest realizowany pod kontrolą USG, a zabieg nie jest bolesny. Substancją wstrzykiwaną w tkankę tłuszczową jest roztwór fosfatydylocholiny, którego dawka musi być ściśle dopasowana przez lekarza. Roztwór fosfatydylocholiny wstrzykiwany jest bezpośrednio w miejsce, w którym znajduje się przerost tkanki tłuszczowej. Kontrola USG w czasie zabiegu pozwala na bieżącą weryfikację przeprowadzanego procesu, doboru miejsca oraz ilość preparatu. 

Lipoliza iniekcyjna nie jest sposobem na odchudzanie, a jedynie metodą modelowania sylwetki. Cały zabieg lipolizy trwa 20-30 minut. Po około 15 minutach od zabiegu pojawia się uczucie pieczenia, zaczerwienienie i opuchnięcie miejsca podania preparatu. Po około 2 godzinach ból i zaczerwienienie ustępują, a opuchnięcie zanika do 2 tygodni od zabiegu.

Optymalne efekty, w zależności od zastosowanego preparatu, można uzyskać już po 1-5 zabiegach. Minimalny odstęp między zabiegami to 3-4 tygodnie. Efekt redukcji tkanki tłuszczowej można zaobserwować już po 3 tygodniach.

Wskazania: 

– nadmiar tkanki tłuszczowej w okolicy wewnętrznej strony ud i kolan

– nadmiar tkanki tłuszczowej w okolicy brzucha i boczków

– nadmiar tkanki tłuszczowej w okolicy krętarzowej ( tzw. bryczesy ) i pod pośladkami

– podwójny podbródek

– fałdki na plecach i okolicach pach

– cellulit

– tłuszczaki

Efekty zabiegu:
– utrata kilku cm w obwodzie w miejscu iniekcji,
– lepszy metabolizm komórek skóry,
– lepsze mikrokrążenie,
– stymulacja regeneracji skóry,
– lepsze odżywienie skóry

Przeciwwskazania:
– ciąża oraz karmienie piersią,
– zaburzenia krzepnięcia krwi,
– padaczka oraz choroby wątroby i nerek,
– aktywne infekcje skórne w miejscu wstrzyknięć,
– alergia na składniki preparatu,
– otyłość

Jeżeli chcemy, aby efekt zabiegu utrzymał się jak najdłużej trzeba pamiętać o właściwej diecie i utrzymywaniu wagi. W przypadku kilku dodatkowych kilogramów problem podwójnego podbródka czy nadmiaru tkanki tłuszczowej w obszarze uda może powrócić.

Poniżej prezentujemy przykładowy cennik jednego z gabinetów zajmujących się zabiegiem lipolizy iniekcyjnej pod kontrolą USG:

Podbródek (1 amp.) – 350-400 zł
Ramiona (1 amp.) – 650-700 zł
Brzuch (2 amp.) – 800 zł
Biodra (2 amp.) – 800 zł
Uda – „bryczesy” (2 amp) – 900 zł
Fałdy na plecach (2 amp.) 600 zł

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here