Maść z witaminą A

Maść ochronna z witaminą A jest chyba znana każdemu. Jest to tani, praktyczny i sprawdzony sposób na ulepszenie prawidłowego funkcjonowania skóry. WItaminę A powinniśmy stale dostarczać do organizmu wraz z pożywieniem, jeżeli nie jest to wystarczające, możemy wspomóc się suplementami diety. A w przypadku skóry maścią lub kremem, z tym składnikiem aktywnym.

Jaki wpływ na skórę ma maść z witaminą A?

Witamina A to substancja, która jest powszechnie stosowana do produkcji różnego rodzaju kosmetyków. Głównie ze względu na to, że posiada udowodnione naukowo właściwości przeciwzmarszczkowe. Witamina A znakomicie stymuluje komórki do odnowy, do tego przyśpiesza również naturalne procesy złuszczania skóry. W wyniku stosowania takich produktów, nasza skóra staje się bardziej gładka i promienna.

W procesie starzenia się skóry dochodzi do uszkodzenia struktury zarówno elastyny, jak i kolagenu. A jak wiadomo to one są odpowiedzialne za młody wygląd naszej skóry. Pochodne witaminy A znakomicie stymulują komórki skóry do zwiększonej produkcji elastyny oraz kolagenu. Właśnie dlatego warto stosować kosmetyki z witaminą A.

Oprócz właściwości odmładzających, witamina A sprawia również że koloryt naszej cery jest wyrównany. Wykazuje działanie eksfoliacyjne, a co za tym idzie zmniejsza widoczność przebarwień. Dzięki regularnemu stosowaniu witaminy A skóra szybko się rozjaśnia, a plamy są w stanie w krótkim czasie zniknąć całkowicie.

Przeczytaj też: http://www.miasto-dialogu.pl/podstawowe-zasady-pielegnacji-cery/

Czy maść z witaminą A jest pomocna w przypadku trądziku?

Witamina A już od jakiegoś czasu jest stosowana z sukcesem w walce z niedoskonałościami. Główną przyczyną trądziku skóry jest jej nadmierna keratynizacja oraz nadaktywność gruczołów łojowych. W wyniku tego na twarzy pojawiają się stany zapalne oraz wypryski.

Rola witaminy A w leczeniu trądziku jest bardzo istotna, dzięki niej dochodzi do normalizacji produkcji sebum. A jak wiadomo nadmiar sebum powoduję zatykanie się porów, w wyniku czego pojawiają się stany zapalne. Oprócz tego pochodne witaminy A normalizują proces rogowacenia naskórka oraz ograniczają rozwój bakterii.

Źródło: https://www.poboczemdrogi.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here