Marzysz o tym by mieć duże oczy? Na szczęście są sposoby na to, aby Twoje spojrzenie było spektakularne. Oto kilka prostych makijażowych sztuczek, dzięki którym wydobędziesz z oka głębię i optycznie je „otworzysz”.

Trik nr 1

Makijaż powiększający oko polega na rozświetlaniu i rozjaśnianiu niektórych części powieki jasnym cieniem oraz na malowaniu innych czarnym lub brązowym kolorem. Postaraj się bawić cieniami – nałóż kilka odcieni. Zaaplikuj najciemniejszy cień do powiek od zewnętrznego kącika oka po środkową części powieki, a najjaśniejszy przeciągnij w stronę brwi.

Całą ruchomą powiekę pokryj beżowym odcieniem. Następnie zabierz się za rozświetlenie wewnętrznego kącika oka. Możesz do tego użyć perłowego cienia, najlepiej w neutralnym kolorze: waniliowym, szampańskim lub bladego złota. Następnie weź do ręki ciemnobrązowy matowy produkt i namaluj pędzelkiem cienką kreskę na górnej powiece, wzdłuż linii rzęs. Aby optycznie nie zmniejszyć oka, nie zaczynaj kreski od wewnętrznego kącika. Jeśli dodatkowo chcesz dodać oczom nieco głębi, powyżej załamania ruchomej powieki nałóż ciemniejszy cień. Tuż pod brwiami zaaplikuj jasny matowy odcień, a jasną kredką wypełnij linię wodną oka. Nie zapomnij o podkreśleniu rzęs: podkręć je zalotką, a następnie nałóż dwie warstwy pogrubiającego tuszu do rzęs.

Wskazówka:
Czego unikać? Nie obrysowuj całego oka czarnym lub ciemnobrązowym cieniem oraz  nie maluj czarnej kreski na dolnej powiece – pomniejszy to oko.

Trik nr 2

Przed nałożeniem cieni do powiek pamiętaj o zaaplikowaniu primera. Biała baza intensyfikuje kolor i idealnie pasuje do matowych produktów.

Chcesz przetestować drugi sposób na optyczne powiększenie oka? Zacznij od nadania gęstości i wymarzonego kształtu swoim brwiom – domaluj włoski cieniem lub kredką. Ciemne i gęste brwi muśnij tylko bezbarwnym żelem. Na całą górną powiekę nałóż jasny, matowy produkt w kolorze kremowym lub beżowym. Kącik oka pomaluj perłowym cieniem do powiek (sięgnij np. po Silky Touch Pearl Eyeshadow od Golden Rose), dzięki temu „otworzysz” oko i rozświetlisz spojrzenie. Cieniem w kolorze jasnego brązu zaznacz koniec powieki i jej załamanie, a ciemnobrązowym dolną powiekę od zewnętrznego kącika aż do połowy oka. Rozświetlający jasny produkt nałóż również w wewnętrznym kąciku oku na dole.
Możesz do tego użyć trwałego cienia, który aplikuje się „na mokro” (wypróbuj Wet & Dry Eyeshadow – cienie do powiek do nakładania na mokro od Golden Rose). Na górnej powiece namaluj czarną kreskę. Powinna być wąska przy wewnętrznym kąciku, a szersza przy zewnętrznym. Dwukrotnie wytuszuj rzęsy wydłużającą maskarą. Kropką nad „i” będzie podkreślenie ust czerwoną szminką.

Wskazówka:

Do wykonania makijażu dziennego wybieraj cienie o jasnych, najcieplejszych barwach. Doskonale pasują do podkreślenia różnych odcieni oczu. Bardzo łatwo jest nimi wykreować naturalny look. A jeśli będziesz chciała uzyskać ognistą stylizację, sięgnij po ciemniejsze cienie o ciepłych barwach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here