męskie ubrania

To kobiety kojarzone są jako wytrawne „zakupowiczki”, gdyż potrafią godzinami polować w galeriach handlowych na wyjątkowe okazje, a jak pokazują badania w czasie tych poszukiwań, na przestrzeni roku, niejednokrotnie pokonują dystanse kilkakrotnie przekraczające długość maratonu. Jednak mężczyźni zaczynają im dorównywać, a nawet pod pewnymi względami przebijać je. W jaki sposób, zatem kupują mężczyźni?

Gdzie najciekawsze ubrania dla mężczyzn?

Warto wiedzieć, że zdecydowana większość najlepszych ubrań, znajduje się nigdzie indziej, jak w internecie, dlatego też to właśnie przez internet, możemy kupić rzeczy naprawdę najlepsze jakościowo, jeżeli chodzi o materiał, czy też inne czynniki. Bez wątpienia ubrania lepszej jakości, będą nam służyły przez bardzo długi czas, a do tego nie będziemy musieli za te właśnie ubrania przepłacać.

męska odzież - czyli co cenia panowie

Kupują mniej, ale za to więcej wydają

Młodzi mężczyźni coraz więcej wydają na ubrania. 15 proc. z nich przyznaje, że interesuje się modą. Choć wciąż sektor odzieży damskiej globalnie sprzedaje więcej, to sektor odzieży męskiej rośnie w szybszym tempie. Mężczyźni stawiają na jakość, choć nie zależy im na markach. Młodsze pokolenie lubi oryginalność, dlatego zamiast powielać modowe wzorce wybierają ubrania szyte na miarę. Dlatego sektor męskiej odzieży luksusowej rośnie w siłę, w przyszłym roku wzrost może sięgnąć nawet 15-20 procent. Robienie zakupów przez mężczyzn znacznie różni się od tego jak swoje sprawunki wykonują kobiety. Przyzwyczailiśmy się wszyscy do stereotypu mężczyzny, który od stóp do głów ubiera się w pierwszym lepszym sklepie, do którego wejdzie. Biorąc przykład z takich narodów jak Brytyjczycy czy Niemcy robią również Polacy przykładają coraz większą wagę do tego co kupują (jakość) oraz gdzie kupują. Jednak czy rzeczywiście tak szybko dogonimy naszych zachodnich sąsiadów? Badania pokazują, że przeciętny Brytyjczyk wydaje na ubrania męskie i wszelkie akcesoria około tysiąca funtów w przeciągu roku (w przybliżeniu 5000 zł) i robi zakupy mniej więcej dwa razy w tygodniu – jak na razie w polskich realiach niewiele osób stać na takie wydatki. Zapytani o swoje wydatki na ubrania męskie i akcesoria mieszkający w naszym kraju panowie deklarują wydatki rzędu 1000-2000 zł w przeciągu roku. Wskazują także, że zakupy odzieży męskiej robią przeważnie raz na miesiąc.

Kupujący mężczyzna – smartshopper?

Z całą pewnością można powiedzieć, że mężczyźni stają się coraz bardziej świadomi swoich potrzeb, a co za tym idzie świadomie robią zakupy. Lepiej niż jeszcze kilka lat temu orientują się w markach modowych i wiedzą, że lepiej postawić na jakość i poszukać rzeszy wysokiej klasy. Niejednokrotnie kończy się na tym, że to mężczyźni wydają więcej w galeriach handlowych niż kobiety – średnio o 20 zł więcej. Jednakże coraz częściej mężczyźni przed zakupem robią rozeznanie, porównują ceny zarówno w sklepach stacjonarnych jak i tych działających online, a także szukają ciekawych okazji, które dają im możliwość tańszego zakupu. Badania pokazują, że prawie połowa mężczyzn przed udaniem się na zakupy sprawdza ceny w sklepach online oraz korzysta z porównywarek cenowych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here