O ideale piękna filozofowie, poeci i artyści dyskutują od starożytności. I choć zarówno kanon urody, jak i moda przez wieki się zmieniały, to kobiety (mężczyźni w niecno mniejszych proporcjach) uparcie podążały za pewnego rodzaju ideałem. Z tym związane było chociażby ściskanie ciała gorsetem dla uzyskania doskonałej talii czy noszenie wielowarstwowych sukni. I moglibyśmy założyć, że celowe podążanie za modą nie jest mądrym pomysłem, to przecież historia pokazuje, że dla urody, podziwu płci przeciwnej a zazdrości swojej własnej jesteśmy w stanie zrobić wszystko.

W kanonie piękna

Dwudziesty wiek przyniósł pewnego rodzaju swobodę w ubieraniu się, co oczywiście nie oznacza rezygnacji z dążenia do ideałów. Dwie wojny, kryzysy gospodarcze, przemiany ekonomiczne i społeczne spowodowały, że inne materiały zaczęły być modne, kobiety doceniły spodnie i inne męskie do tej pory fasony, dopasowując je oczywiście do figury. To też skutek feminizmu i pracy zawodowej płci pięknej. Z drugiej strony ideały urody zaczęły być kształtowane przez popkulturę i media. I to one – a nie artyści – zaczęły wyznaczać najważniejsze trendy. Kobiety chciały mieć figury jak gwiazdy filmowe i ubierać się równie modnie. Wraz z popularnością wybiegów modowych coraz bardziej zmniejszały się rozmiary najbardziej popularnych modelek. I tak doszliśmy do największego problemu współczesności – rozbieżności miedzy tym, co proponuje moda a tym, co faktycznie można założyć.

Co nosić?

Moda na rozmiar XS, kiedy większości kobiet bliżej jest do XL, wyrządziła bardzo dużo szkody szczególnie młodym dziewczynom. Z tego powodu coraz więcej firm bojkotuje pokazy mody z wychudzonymi modelkami i przygotowuje kolekcje dla statystycznych kobiet. Bo przecież takie wzorce powinno się promować – by czuć się dobrze w swoim ciele i ze sobą, bo tylko wtedy wygląda się po prostu świetnie. To modelki o pełniejszej figurze coraz mocniej zmieniają realia pokazów mody, kształtują nowy (a może ten, który już był) kanon prawdziwego piękna, które podkreśla kobiecość, wdzięk i zdrowie. A to dodaje pewności siebie, którą ubiera się w idealnie dobrane ciuchy. Coraz więcej firm modowych zaczyna dostosowywać serie do kobiet „plus size”, tworząc ciuchy na co dzień i na wyjątkowe wyjścia. Kolekcje www.tono.sklep.pl to propozycje dla modnych pań, które doskonale znają swoją wartość. To ciuchy szyte na rozmiar, a nie (jak to bywa w sieciówkach) powiększone projekty XS. Oprócz dopasowanych fasonów na uwagę zasługują świetnej jakości materiały.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here