Stan włosów, paznokci i skóry jest odzwierciedleniem tego, w jakiej kondycji jest nasz organizm. Jeśli jesteśmy chorzy, osłabieni lub stosujemy nieodpowiednią dietę, prędzej czy później nasze włosy i paznokcie również to odczują. Wypadające włosy łamliwe paznokcie czego są objawem i jak sobie poradzić?

Niewłaściwa dieta
Najczęstszym powodem są nasze nieudolne próby odchudzania się. Ograniczamy jedzenie, nie biorąc pod uwagę tego, że ograniczamy dostarczanie cennych składników odżywczych, których niedobór osłabia organizm. W efekcie zrzucamy kilka kilogramów, ale skóra włosy i paznokcie jest w opłakanym stanie.
Niejednokrotnie zdarza się, że jedząc normalnie, po prostu mamy źle zbilansowana dietę. Jemy ciągle to samo, nie zastanawiając się nad tym, czy dostarczamy organizmowi odpowiednią ilość warzyw i owoców, bo to z tym najczęściej mamy problem.

Problemy zdrowotne
Jest wiele chorób, które wpływają na pogorszenie się kondycji włosów i paznokci. Są to choroby tarczycy, anemia, depresja, niedobory mikro- i makroelementów, cukrzyca i różnego rodzaju choroby dermatologiczne skóry głowy czy paznokci. Dlatego niepokojąco duże wypadanie włosów, warto skonsultować z lekarzem i zrobić odpowiednie badania, aby wykluczyć poważne choroby.

Co za dużo, to nie zdrowo
Częstą przyczyna problemów z paznokciami i włosami jest ich nadmierna stylizacja. Włosy wiecznie obciążone preparatami stylizującymi, tracą na sile. Jeśli nosimy paznokcie hybrydowe, to róbmy przynajmniej raz w miesiącu tygodniową przerwę.

Suplementy diety
Jeśli jesteśmy zdrowi, a nasze problemy nie są przewlekła. Staramy się aby dieta była odpowiednia, to dodatkowo możemy wspomagać się suplementami zakupionymi w aptece. Dostępny jest szereg preparatów witaminowych, które regularnie stosowane po około trzech miesiącach powinny przynieść efekty.

Odpowiednia pielęgnacja
Staramy się stosować preparaty odżywcze zarówno na włosy jak i paznokcie. Podstawą sukcesu nie jest to jak drogi kupimy preparat, ale regularność stosowania. Stosujmy odżywki i maski przeznaczone dla włosów i paznokci osłabionych.

www.uroda.info.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here