Naturalna pielęgnacja włosów

Naturalna pielęgnacja włosów jest znana od wielu lat, a ostatnie znowu wraca do łask. To idealne rozwiązanie dla osób, które chcą dbać o środowisko, a przy tym mieć piękne kosmyki.

Naturalny szampon do włosów

Naturalne szampony do włosów zawierają łagodne składniki i są delikatniejsze od drogeryjnych. W swoim składzie często mają wyciągi roślinne, które mogą przesuszać kosmyki, więc najlepiej myć je tylko przy skórze głowy. Na początku ich stosowania nasze włosy, mogą sprawiać wrażenie niedomytych. Dzieje się tak, ponieważ są przyzwyczajone do agresywnych, drogeryjnych szamponów, ale też naturalnymi produktami trudno je dokładnie umyć. Dlatego warto raz na jakiś czas umyć włosy szamponem o silniejszym działaniu.

Naturalne odżywki i maski do włosów

Odżywkę powinno się stosować przy każdym myciu. Maska jest cięższa i bogatsza w składniki odżywcze, więc lepiej stosować ją nieco rzadziej, aby nie obciążać włosów. Naturalna pielęgnacja sprawi, że będą zdrowe, doskonale nawilżone i błyszczące. Maskę najlepiej nakładać grubą warstwą raz w tygodniu, a następnie założyć czepek i owinąć ręcznikiem. W ten sposób składniki odżywcze lepiej wnikną we włosy. Możemy też zrobić samodzielnie naturalną maskę, większość składników znajduje się w naszej kuchni.

Naturalne peelingi i wcierki do skóry głowy

Warto raz na jakiś czas wykonać peeling skóry głowy, zwłaszcza, gdy mamy problemy z łupieżem lub włosami. W sklepach mało jest naturalnych peelingów do skóry głowy, ale warto się rozejrzeć. Możemy też go wykonać samodzielnie dodając 2-3 łyżki kawy lub cukru do szamponu. W przypadku problemów z włosami doskonale sprawdzą się również wcierki. Stosuje się raz na 3-4 dni, aby nie przesuszyć skóry głowy. W sklepach jest mnóstwo naturalnych wcierek, ale również można je wykonać samodzielnie.

Naturalny olejek do włosów

W naturalnej pielęgnacji włosów nie można pominąć olejków, które mają rewelacyjny wpływ na nasze kosmyki. Świetnie sprawdzają się jako zabezpieczenie końcówek, dzięki temu chronimy je przed uszkodzeniami mechanicznymi. Doskonale spisują nakładane na całą długość włosów najlepiej na noc. Wówczas wzmocnimy oraz nawilżymy kosmyki, które staną się bardziej błyszczące. Jednak kurację trzeba powtarzać regularnie, aby osiągnąć wymarzone efekty. Warto też pamiętać, że naturalne olejki nie zawierają silikonów.

Naturalna pielęgnacja włosów

Czy naturalna pielęgnacja włosów jest dla wszystkich?

Naturalna pielęgnacja włosów wpływa bardzo korzystnie na nasze kosmyki, ale niestety nie jest dla wszystkich. Po pierwsze trudno się pozbyć długoletnich przyzwyczajeń, a kosmetyki drogeryjne dają natychmiastowy efekt. Z naturalnymi już jest trochę trudniej, rezultaty ich stosowania pojawiają się dopiero z czasem. Trzeba być cierpliwym i poświęcić trochę czasu oraz wysiłku. Poza tym naturalna pielęgnacja może nie służyć niektórym osobom. Zdarza się, że w wyniku jej stosowania włosy stają się przyklapnięte i trudne do ułożenia. Niektórym osobom nie uda się domyć włosów naturalnymi szamponami. Zdarza się, że najlepsze efekty uzyskamy łącząc organiczne produkty z tymi z drogerii. Trzeba po prostu wszystko dopasować do naszych indywidualnych potrzeb.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here