Kto chce w pełni docenić piękno i turystyczny potencjał Nowego Sącza, ten powinien odwiedzić najpiękniejsze miejsce na jego terenie. Nowosądecki rynek to wyjątkowy punkt w programie każdej wycieczki po tym ośrodku miejskim oraz atrakcja, której nie można się oprzeć. Co warto wiedzieć na jego temat? Jakie atrakcje mogą tu przyciągnąć uwagę gości odwiedzających Nowy Sącz?

Tutejszy rynek to miejsce ciekawe z kilku względów. Turystów przyciągają tu i jego rozmiary (160 na 120 metrów) oraz historia, która sięga końca XIII wieku. Mało kto zdaje sobie sprawę z tego, że zajmujący powierzchnię ponad 19 tysięcy metrów kwadratowych rynek w Nowym Sączu jest największym po Krakowie rynkiem na terenie Małopolski.

Większość atrakcji, jakie można dziś zobaczyć w tym miejscu, to zabytki pochodzące z końca XIX wieku, wzniesione po wielkim pożarze miasta. Z tego okresu pochodzi m. in. imponujący ratusz, będący jedną z najpiękniejszych siedzib władz miejskich w tej części Polski. Ta eklektyczna budowla przyciąga pięknymi elewacjami oraz wspaniałymi wnętrzami, wśród których na szczególne uznanie zasłużyła sobie sala reprezentacyjna. Z tego czasu pochodzą też urocze kamienice, mogące się w wielu przypadkach pochwalić renesansowymi portalami, przejezdnymi sieniami i gotyckimi piwnicami. Wśród nowszych atrakcji wyróżnia się papieski pomnik oraz multimedialna fontanna – niezwykle atrakcyjna ozdoba rynku, obok której nie można przejść obojętnie.

www.quality-hotels.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here