Optyczne powiększenie oczu dzięki makijażowi

Oczy to pierwsza część ciała, która zwraca uwagę u nowo poznanego człowieka. Niektórzy uważają je za zwierciadło duszy, inni z kolei uwielbiają w nich „czytać”, poznając emocje różnych osób. Nie zmienia to faktu, że oczy powinny być odpowiednio podkreślone, a dzięki profesjonalnemu makijażowi można je optycznie powiększyć.

Odpowiednie akcesoria do malowani
Wykonanie makijażu oczu należy rozpocząć od odpowiedniego przygotowania akcesoriów do malowania. Optyczne powiększenie oka to rozświetlenie kącików wewnętrznych oraz zastosowanie ciemnej kredki. Przed pomalowaniem twarzy warto na twarz nałożyć warstwę kremu nawilżającego, który z kolei przełoży się na przedłużoną trwałość bazy pod makijaż. Do samego malowania oczu potrzeba będzie zalotka, cień do powiek w kolorze cielistym w postaci kremowej, sypkie cienie do powiek (w kolorze jasnym oraz metalicznie ciemnym), jasna kredka w kolorze ecru, tusz do rzęs oraz ciemny eyeliner. Zestaw do makijażu uzupełnią dwa pędzelki – mniejszy do rozprowadzania jasnego cienia oraz ciemny do roztarcia cienia.

Praktyczne porady dotyczące makijażu oka
Malowanie oczu należy rozpocząć od położenia kremowego cienia na powiekę oraz podkreślenia wewnętrznych kącików oczu jasnym cieniem sypkim. Głębię spojrzenia można wydobyć nakładając ciemny cień na górną powiekę powyżej linii załamania. Linię rzęs należy podkreślić sięgając po ciemny eyeliner. Podkreślenie oczu nie powinno się zaczynać bezpośrednio w wewnętrznym kąciku, bowiem spowoduje to zmniejszenie oka. Kreska namalowana eyelinerem powinna być cieńsza w wewnętrznej części oka oraz powinna się rozszerzać ku jego zewnętrznemu kącikowi. Kredką ecru należy podkreślić powiekę poniżej linii brwi. Dzięki zalotce rzęsy będą podkręcone, przy czym najlepsze efekt makijażowe daje zalotka podgrzana i zastosowana przed nałożeniem maskary na rzęsy. Po nałożeniu tuszu do rzęsy należy dodatkowo podkreślić brwi, które nie mogą być optycznie zbyt krótkie. Można je przedłużyć sięgając po cień lub kredkę do oczu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here