Niedoczynność tarczycy, HPV, ospa wietrzna – o tych chorobach ostatnio się mówi. Niedoczynność tarczycy najczęściej dotyka kobiety, chociaż nie jest to regułą, bo ta choroba nie jest zarezerwowana tylko dla jednej płci. Niedoczynność tarczycy trudno samemu zdiagnozować. Dopiero po zrobieniu dokładnych badań krwi możemy się zorientować, że na nią cierpimy. Są co prawda pewne objawy charakterystyczne, ale jeśli nie analizujemy wnikliwie swojego organizmu możemy się nawet nie zorientować, na co cierpimy.
HPV to wirus brodwawczaka ludzkiego. HPV przyczynia się do powstawania raka szyjki macicy. Wirusem tym można się zarazić podczas kontaktów seksualnych. Istnieje ponad 120 odmian tego wirusa. Zakażenie zwykle przebiega bezobjawowo. HPV można się zarazić w każdym wieku, chociaż jak twierdzą naukowcy częstość zakażeń HPV maleje wraz z wiekiem. Jest to też troszkę podyktowane tym, że wraz z wiekiem rośne nasza świadomość, natomiast maleje liczba i częstotliwość zmiany partnerów.
O ospie wietrznej powstawały już i dowcipy i poematy. Jedno jest pewne – ta choroba do najprzyjemniejszych nie należy. Zaczyna się gorączką, kończy na paskudnych zmianach skórnych. Najgorzej ja leczyć u małych dzieci, u których możliwości powikłań jest bardzo wiele. Niektórzy twierdzą, że rozprzestrzenianie się tej choroby i częstotliwość jej występowania wzrosła wraz z ruchem antyszczepionkowym. Zapewne coś w tym jest, ale czy to prawda – zdania są podzielone. Jedno natomiast jest pewne – ospa wietrzna jest zakaźna, uważajmy więc żeby się nią nie zarazić.

longtimebeauty.pl/

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułPrawidłowy puls
Następny artykułZdrowotne problemy

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here