Pielęgnacja włosów cienkich

Włosy cienkie wymagają specjalnej pielęgnacji, którą należy rozpocząć od stosowania odpowiednich kosmetyków do mycia oraz odpowiedniego suszenia. Z myślą o osobach o takich włosach powstają specjalne serie kosmetyków, które ułatwiają pielęgnację włosów o skłonności do elektryzowania i puszenia.

Mycie i suszenie włosów cienkich

Włosy cienkie wymagają delikatnego traktowania, które rozpoczyna się wraz z myciem włosów. Przy myciu szamponem nie powinno się stosować zbyt gorącej wody do jego spłukiwania, z kolei odżywka powinna być nakładana jedynie na włosy, bez jej aplikowania na skórę głowy, oraz spłukiwana letnią wodą. Zapobiegnie to nadmiernemu przesuszeniu skóry głowy, co z kolei może doprowadzić do jej nadmiernego przetłuszczenia. Włosy cienkie należy także umiejętnie suszyć letnim powietrzem, zachowując odpowiednią odległość suszarki od głowy (przynajmniej 20 cm). Na koniec procesu suszenia można sięgnąć po specjalne kosmetyki, które dodadzą fryzurze objętości, a jednocześnie nie będą działać zbyt inwazyjnie na skórę głowy.

Szampony, odżywki i kosmetyki

Kosmetyki do mycia włosów cienkich powinny zapobiegać wypadaniu włosów, a jednocześnie mogą zwiększać objętość fryzury. Odżywki powinny być odżywkami lekkimi, które muszą być odżywkami ze spłukiwaniem. Odżywki bez spłukiwania będą jedynie dodatkowo obciążały włosy, co przełoży się z kolei na konieczność częstszego mycia, aby włosy odzyskały swoją kondycję. Z domowych sposobów, po które warto sięgnąć w przypadku włosów cienkich, szczególnie zalecane są masaże skóry głowy, do których można wykorzystać ziołowe ekstrakty lub olejki. Mogą to być napary z rumianku czy lipy, ale również olejki, w tym olejek rycynowy, olejek arganowy czy olejek z kiełków pszenicy. Sięgając po olejki należy pamiętać, że mogą one jednocześnie natłuszczać skórę głowy, co z kolei może mieć wpływ na kondycję włosów.

Osoby o cienkich włosach przy codziennej pielęgnacji powinny sięgać po szczotki i grzebienie, dzięki których podniosą włosy u nasady skóry głowy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here