Turystyczne trasy podziemne mają wiele uroku, a ich pokonanie dla każdego z nas może się okazać wspaniałą przygodą. Gdzie szukać najciekawszych atrakcji tego typu? Jeśli chcemy zobaczyć coś wyjątkowego, idealnym celem wycieczki będzie dla nas Złotoryja. Jakie podziemne atrakcje czekają na nas w tym miejscu?
Złotoryja to miasto wyjątkowe, które już w okresie średniowiecza było ważnym ośrodkiem górniczym. O wydobywanym tu złocie wspominają nawet dokumenty z XII wieku, które są najlepszym dowodem na to, jak długą tradycję miało tutaj to zajęcie. W związku z tym nikogo nie powinien dziwić fakt, że najważniejsze atrakcje Złotoryi są związane właśnie ze złotem i z jego wydobywaniem. Jeśli chcemy ujrzeć to, co najciekawsze, w czasie wycieczki po Złotoryi koniecznie powinniśmy zajrzeć do kopalni złota „Aurelia”. Co warto wiedzieć na temat tego miejsca?
Kopalnia Aurelia to idealne miejsce dla tych, których fascynują zabytki techniki oraz tajemnicze podziemia. To obiekt, który może się pochwalić długą historią, a większość kopalnianych chodników pochodzi z połowy XVII wieku. A co z Podziemną Trasą Turystyczną? To dzięki niej turyści mogą zobaczyć najciekawsze miejsca w tej kopalni. Trasa prowadzi pod górą Świętego Mikołaja, a jej zwiedzanie każdemu może dostarczyć wielu mocnych wrażeń. Dlaczego? Bo z tym fragmentem kopalni wiąże się wiele legend i tajemnic, przy czym wiele z nich dotyczy okresu II wojny światowej. Dzięki niezwykłej atmosferze ta krótka trasa robi wielkie wrażenie na zwiedzających i sprawia, że wizyta w tym miejscu na długo pozostaje w ich pamięci.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here