Rozjaśnianie odrostów i dekoloryzacja włosów w kilku krokach

0
3618

Chcesz wrócić do naturalnego koloru włosów, ale boisz się samodzielnej dekoloryzacji? A może borykasz się z problemem odrostów i szukasz sposobu na ich skuteczne zamaskowanie? Jeżeli tak, koniecznie zapoznaj się z niniejszym artykułem. Dzięki nam raz na zawsze pozbędziesz się problemów z włosami.

Rozjaśnianie odrostów – czy warto utleniać naturalne włosy?

Rozjaśnianie odrostów to inwazyjny zabieg, który polega na rozpuszczeniu cementu, sklejającego łuski włosów i spoiwa, które wypełnia włókna keratynowe. Na skutek utleniania łuski włosa się rozchylają, a składniki rozjaśniające wnikają do wnętrza włosa i niszczą naturalny pigment. Wskutek tak inwazyjnych działań włosy stają się suche, łamliwe i skłonne do wypadania. Uzyskany efekt może wydawać się satysfakcjonujący, ale jakim kosztem? Czy naprawdę chcesz pogorszyć kondycję włosów kosztem uzyskania jaśniejszego odcienia? A może zrezygnuj z drastycznych rozwiązań na rzecz bezpiecznej koloryzacji, dzięki której szybko uzyskasz pożądany kolor włosów?

Rozjaśnianie odrostów nie wymaga użycia utleniających preparatów. Jeżeli chcesz szybko ukryć siwe odrosty, zastosuj innowacyjny spray do błyskawicznego retuszu odrostów, np. Magic Retouch od L’Oreal Paris. Preparat, dostępny w szerokiej gamie kolorystycznej, daje bardzo naturalny efekt i natychmiast maskuje siwe odrosty. Wystarczy spryskać włosy u nasady, aby cieszyć się pięknym kolorem z intensywnymi refleksami.

Jak stosować retusz siwych odrostów w sprayu?

  • Dokładnie rozczesz włosy, wydzielając kilka pasm.
  • Pamiętaj, aby nakładać produkt od nasady na całej długości odrostu.
  • Nie nakładaj dużej ilości preparatu, pigment zawarty w sprayu jest na tyle silny, że jedna warstwa wystarczy, aby całkowicie pokryć odrost.
  • Kolor utrzymuje się na włosach do następnego mycia.

Jedno opakowanie Magic Retouch wystarcza na ponad 25 użyć (w zależności od długości włosów). Produkt jest bardzo wydajny.

Jak wygląda domowa dekoloryzacja włosów?  To musisz wiedzieć

Dekoloryzacja to prosty i bezpieczny zabieg wykonywany przez osoby, które chcą utlenić włosy i usunąć z nich sztuczne pigmenty. Ściąganie koloru i rozjaśnianie odrostów nie jest trudne, o ile używamy nieinwazyjnych środków kosmetycznych neutralizujących barwiące środki chemiczne. W przeciwieństwie do preparatów wzbogaconych o rozjaśniacze mają łagodną formułę i nie niszczą włosa, ale siła ich działania jest proporcjonalnie mniejsza. Zdarza się, że pełna dekoloryzacja wymaga dwukrotnego użycia produktu. Rozjaśniacze, w których składzie znajduje się woda utleniona, wnikają w strukturę włosa i skutecznie rozjaśniają pigment, ale mogą mieć negatywny wpływ na kondycję włosów. Sama zdecyduj, co wolisz.

Jak przeprowadzić dekoloryzację włosów?

Wybierz sprawdzony preparat, który zapewni równomierne rozjaśnienie, np. Colorista Remover od L’Oreal Paris.

  • Dzień przed wykonaniem dekoloryzacji umyj włosy delikatnym szamponem przeznaczonym do codziennego stosowania, np. Node Fluide, szampon do częstego stosowania od Biodermy. Zrezygnuj z odżywki.
  • Nakładając dekoloryzator, pamiętaj, aby kierować się ku górze. Zacznij od dołu i nie pokrywaj naturalnych włosów u nasady.
  • Dokładnie umyj i wysusz włosy.

Jeżeli nałożysz preparat równomiernie, uzyskany kolor będzie jednolity. Jeśli pojawią się plamy i farba nie zostanie w pełni ściągnięta, zacznij proces od początku. W przypadku bardzo mocnego zafarbowania włosów dekoloryzacja może nie wystarczyć, dlatego zastosuj rozjaśniacz. Pamiętaj, aby działać miejscowo! Nigdy nie aplikuj rozjaśniacza na naturalne włosy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here