Depilacja to dziś zabieg równie popularny jak manicure. Nie wyobrażamy sobie odsłaniania ciała, na którym widoczne są niechciane włoski. Z równą determinacją usuwamy je zarówno z nóg, jak i z pach. Pragniemy, aby skóra była idealnie gładka tuż po zabiegu i żeby efekty utrzymały się jak najdłużej. Jaki sposób depilacji jest najbardziej skuteczny i komfortowy?

Maszynka do golenia

To z pewnością najczęściej stosowana metoda depilacji pach. Zwykle używane są jednorazowe, tanie maszynki do golenia, przez co i sam domowy zabieg niewiele kosztuje.

Kobiety chętnie korzystają z tej metody, ponieważ nie ma nic prostszego niż sięgnięcie wieczorem po maszynkę i pozbycie się włosków w czasie kąpieli pod prysznicem. Wówczas skóra jest miękka i wilgotna, a to ułatwia golenie. Po fakcie warto nałożyć krem, który uspokoi wszystkie ewentualne podrażnienia.

Depilacja maszynką pozostawia jednak na skórze pod pachami ciemne kropki, bo włoski są tylko ścięte, a nie wyrwane. Z czasem też skóra nabiera troszkę ciemniejszego koloru, a to jest skutek częstego podrażniania jej maszynką.

Ten rodzaj depilacji jest bezbolesny i niezawodny w przypadkach nieplanowanych wcześniej imprez oraz nagłych wyjazdów. Dużym minusem jest natomiast fakt, że stanowi on nietrwałe usuwanie włosków i zabieg trzeba powtarzać co 2 lub 3 dni.

Depilator

To sposób na usuwanie włosków pod pachami, na jaki decydują się tylko naprawdę „twarde” kobiety. Jest on bardzo bolesny, a pod pachami skóra okazuje się bardzo silnie unerwiona, więc odczucia bólowe zostają spotęgowane.

Depilator sprawia, że włoski są wyrwane razem z cebulkami i efekt gładkiej skóry może utrzymać się nawet dwa tygodnie. Jednak nikomu nie polecamy tego sposobu depilacji pod pachami, bo nie pomogą tu żadne kremy i żele łagodzące. Ból jest zbyt wielki.

Wosk

To również bardzo bolesny sposób usuwania włosków. Można oczywiście próbować samodzielnie wydepilować sobie pachy za pomocą specjalnych plastrów z woskiem. Jednak, z uwagi na ból, będzie to bardzo trudne. Na zabieg warto udać się do gabinetu kosmetycznego, ale trzeba przygotować się na naprawdę mocne wrażenia.

Depilacja woskiem to bardzo skuteczny sposób na pozbycie się włosków, a efekty utrzymują się nawet kilka tygodni. Po woskowaniu skóra jest mocno podrażniona, ale bardzo gładka. Warto skorzystać z kremów, pianek i żeli, które łagodzą nieprzyjemne uczucie i zaczerwienienia. Kolejnym minusem tego sposobu depilacji jest też fakt, że włoski muszą odrosnąć do długości około 5 mm, aby wykonać kolejny zabieg.

Krem do depilacji

Taki krem usuwa tylko wierzchnią część włosa, a jego cebulki pozostawia nienaruszone. Krem do depilacji, na przykład Veet, jest bardzo prosty w użyciu. Wystarczy nałożyć go na skórę z włoskami i po kilku minutach zdjąć go specjalną szpatułką. Depilacja jest zupełnie bezbolesna, a  efekty utrzymują się kilka dni. Po zabiegu skóra jest gładka i nie powinny występować żadne podrażnienia.

Jednak, w przypadku kremów do depilacji, przed pierwszym zastosowaniem, najważniejsze jest wykonanie tak zwanej próby uczuleniowej. Dzień wcześniej krem nanosimy na niewielki obszar skóry i nazajutrz sprawdzamy to miejsce pod kątem ewentualnych reakcji alergicznych. Jeśli nie wystąpiły, można bezpiecznie używać preparatu.

Więcej informacji związanych z depilacją można znaleźć na www.veet.pl/how-to-guides-articles/skuteczna-depilacja-pod-pachami/.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here