Nad Odrą Wschodnią nie brak pięknych miast i ciekawych zabytków, którymi warto się zainteresować. Jednym z miast, którym w czasie wycieczki po Polsce warto się dokładniej przyjrzeć, jest Gryfino. Jakie atrakcje turystyczne czekają tu na gości? Czym może oczarować nas to miasto?

Gryfino może pochwalić się cennymi zabytkami, które mają ogromną wartość artystyczną i historyczną. Miasto to jest jednocześnie znane jako ośrodek o ciekawej przeszłości, którą można odkrywać w trakcie wycieczki śladem najciekawszych zabytków tego miasta. Wiadomo, że Gryfino powstało jako osada rybacka. Owa osada rozwijała się dość szybko, zatem już w XIII wieku Gryfino uzyskało prawa miejskie. Ośrodek o tak ciekawej historii musiał stać się ważnym celem niejednej wycieczki – szczególnie dla tych turystów, którzy w trakcie swych wypraw chcą lepiej poznać przeszłość własnego kraju. W Gryfinie z historią można się spotkać niemal na każdym kroku, a jej poznawanie dla każdego miłośnika podróży może się okazać wyjątkową przygodą.

Co warto zobaczyć w tym mieście?
Współczesne Gryfino to takie atrakcje, jak Centrum Wodne Laguna – nowoczesny kompleks basenów, dzięki któremu turystyka w regionie ma stać się jeszcze ważniejszą dziedziną gospodarki. Obok nowych inwestycji oraz atrakcji na miarę XXI wieku, dumą Gryfina są wspaniałe zabytki. W ich gronie wyróżnia się gotycki kościół Narodzenia NMP. Warto też przyjrzeć się zachowanym fragmentom dawnych murów obronnych. I one są cennymi pamiątkami z czasów średniowiecza, i im warto poświęcić nieco więcej uwagi.

http://www.jezjerzy.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here