antyperspirant

Nadmierne pocenie zmniejsza pewność siebie i wpływa na relacje z innymi ludźmi. Na szczęście można poradzić sobie z tym problemem, sięgając po antyperspirant ograniczający wydzielanie potu. Jak wybrać skuteczny kosmetyk? Jakie kryteria wziąć pod uwagę przy zakupie antyperspirantu dla siebie?

Co zawierają w sobie dobre antyperspiranty?

Skuteczny antyperspirant można rozpoznać po składzie. Kosmetyki efektywnie blokujące pocenie zawierają w sobie sole aluminium (glinu). Wspomniane związki, łącząc się z wilgocią pochodzącą ze skóry, tworzą żel tymczasowo zatykający gruczoły potowe. Utworzoną blokadę zmywa się pod prysznicem i w razie potrzeby stosuje się ją ponownie, aplikując antyperspirant.

Kosmetyki ograniczające nadmierne pocenie nie powinny zawierać alkoholu. Substancja może przesuszyć i podrażnić skórę pod pachami, szczególnie gdy będzie zaaplikowana niedługo po depilacji. Aby uniknąć zaczerwienienia i szczypiących ranek na naskórku, warto wybierać antyperspiranty bez alkoholu, zawierające za to składniki nawilżające i łagodzące takie jak aloes.

Jeżeli na co dzień wybiera się kosmetyki naturalne, można zdecydować się również na antyperspirant czy dezodorant bez aluminium. Tego typu produkty bazują na składnikach takich jak soda, olej kokosowy czy olejki eteryczne. Również w ich przypadku można mówić o dużej skuteczności, szczególnie w neutralizowaniu przykrego zapachu potu.

Rodzaje antyperspirantów – na jaki się zdecydować?

Najpopularniejszym typem antyperspirantów są antyperspiranty w sprayu. Po zaaplikowaniu na skórę szybko wysychają, dlatego to najlepsze warianty dla aktywnych czy żyjących w biegu. Antyperspiranty w sprayu mogą zawierać alkohol (w takim wypadku nie są odpowiednie dla osób z wrażliwą skórą) albo talk. Niestety druga z substancji zwykle zostawia białe plamy na ubraniach.

Szukając kosmetyku dla siebie, można zdecydować się również na antyperspirant w sztyfcie. Produkt dość szybko wysycha na skórze i pielęgnuje delikatny naskórek pod pachami. Dzięki dyskretnemu sposobowi aplikacji antyperspiranty w sztyfcie nadają się do używania w publicznych toaletach czy do zabrania w podróż. Podobnymi właściwościami charakteryzują się kosmetyki w kulce. Nie kruszą się, są poręczne i łagodne dla skóry. Ich wadą okazuje się jednak dość długi czas wysychania na skórze pod pachami.

Jeżeli szuka się produktu dla wrażliwej skóry, który będzie szybko się wchłaniał, dobrym rozwiązaniem będzie antyperspirant w suchym kremie. Kosmetyk wmasowuje się w naskórek pod pachami, by chronił przed nadmiernym poceniem i niemiłym zapachem.

Jaki antyperspirant będzie działał skutecznie na nadmierną potliwość?

W przypadku nadmiernej potliwości najlepiej zdecydować się na zakup antyperspirantów aptecznych. Tego typu kosmetyki skutecznie zapobiegają plamom pod pachami i zwiększają komfort codziennego funkcjonowania. Składniki zawarte w aptecznych antyperspirantach regulują pracę gruczołów łojowych, mogą też łagodnie pielęgnować skórę. Niektóre z produktów w tej kategorii wzbogaca się ponadto substancjami neutralizującymi bakterie odpowiadające za nieprzyjemny zapach potu.

Przy wyborze antyperspirantu warto kierować się jego składem, właściwościami poszczególnych rodzajów kosmetyków, indywidualną wrażliwością skóry oraz swoimi potrzebami. Jeżeli podczas zakupów uwzględni się wszystkie te kryteria, uda się znaleźć skuteczny antyperspirant, który przez długi czas będzie zapewniać uczucie świeżości, zredukuje nadmierne pocenie i zabezpieczy przed przykrym zapachem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here