Zakup używanej broni palnej

0
1453

W Polsce zakup używanej broni palnej wiąże się z koniecznością posiadania specjalnego zezwolenia wydawanego przez komendanta Komendy Wojewódzkiej Policji. Bez zezwolenia można jedynie posiadać broń palną rozdzielnego ładowania, broń wytworzoną przed 1885 rokiem, oraz replik tej broni. Jednak żeby móc złożyć wniosek o pozwolenie posiadania broni palnej musimy spełniać następujące warunki:

Musimy mieć ukończone 21 lat (odstępstwa od reguły istnieją na rzecz organizacji sportowej, wtedy osoba musi mieć ukończone 18 lat);

Kolejnym wymogiem jest posiadanie stałego adresu zamieszkania na terenie Rzeczypospolitej Polskiej;

Osoba, która składa wniosek musi także być osobą bez uzależnień od alkoholu i substancji psychoaktywnych, a także nie może mieć zaburzeń psychicznych i psychologicznych.

Warto również wspomnieć o konieczności bycia niekaranym wcześniej za żadne wykroczenia.

Persona pragnąca zdobyć zezwolenie musi zadeklarować przeznaczenie broni, jej rodzaj i ilość egzemplarzy.

No dobrze, zakładając, że mamy już nasze zezwolenie to przecież musimy gdzieś takową broń kupić, zakupu można dokonać w stacjonarnych sklepach jak i sklepach online. Dla przykładu w sklepie internetowym Snajper w zakładce broń palna używana, mamy do wyboru wiele modeli, od broni krótkiej po długą, a także gładkolufową.

Jest wiele sklepów z ofertami takich broni, możemy je łatwo wyszukać wpisując w wyszukiwarkę na przykład frazy: palna broń używana. Zapewni nam to bardzo dużo wyników i mniejszą cenę ze względu na to, że broń była wcześniej użytkowana przez kogoś innego. Jeżeli zaś chcemy mieć pewność wysokiej jakości broni to rozsądniej jest dokonywać zakupu w renomowanych sklepach z militariami.

Nie zapomnijmy przy tym o upewnieniu się czy ta broń wymaga posiadania zezwolenia, czy też nie.

Jeśli chodzi o budżet potrzebny na zakup używanej broni palnej to widełki cenowe zaczynają się od około tysiąca złotych do nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych. W tej branży wraz z ceną podnosi się jakość produktu, na którą składa się dokładność wykonania, a przede wszystkim celność i niezawodność.

Swoją przygodę z bronią palną dobrze jest zacząć od tańszych egzemplarzy z renomowanych sklepów, bądź kupionych jako używane.

Warto dodać, że broń palna to nie zabawka i nawet taka bez zezwolenia jest niebezpieczna, warto więc zainwestować w szkolenia z obsługi i konserwacji broni palnej aby broń nie stanowiła zagrożenia dla nas i naszego otoczenia podczas strzelania, a także przechowywania broni (warto zadbać aby nie leżała ona na widoku), bezpieczeństwa nigdy za wiele.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here