Kino, wspólny obiad czy spacer po parku to typowe zajęcia, które towarzyszą nam podczas weekendu, gdy cała rodzina jest w domu. To miłe aktywności, ale może warto pomyśleć o czymś nowym, świeżym? Na przykład zaskoczyć bliskich i zapisać ich na żywiołowe i pełne energii zajęcia na siłowni? Intensywna sesja boksu, szalone zajęcia fitness lub spokojna joga to świetna alternatywa dla popołudnia na kanapie. Jest to szansa na poprawę zdrowia, spędzenie czasu razem i wzmocnienie wzajemnych relacji.

Coś dla mamy i córki

Wiadomo, że relacja mamy z córką jest bardzo ważna. Dołóż do zakupów czy rozmów przy kawie wspólne treningi. Zapisz się na jedną z wielu siłowni we Wrocławiu i zabierz ze sobą mamę lub córkę na zajęcia fitness albo salę treningową. W http://cityfit.pl/ oprócz profesjonalnej opieki trenerskiej, dostępnych jest ponad 100 rodzajów zajęć grupowych. Założenie karnetu to również okazja, by wybrać kolorowe stroje, gotować razem zdrowe posiłki czy motywować się wzajemnie do pracy. Czas spędzony wspólnie również poza domem pozwoli umocnić relacje i jeszcze bardziej zbliżyć się do siebie.

Z garażu na siłownię

Mężczyźni od zawsze lubili majsterkować, naprawiać i spędzać długie godziny między rozsypanymi narzędziami. Być może nową, wspólną pasją dla ojca i syna okazałaby się siłownia? Ciężkie hantle, sztangi z dużym obciążeniem czy groźnie wyglądające maszyny, to rzeczy, które na pewno by ich zainteresowały. Jest to idealne miejsce dla męskiej części rodziny. Syn może rozpisać tacie plan treningowy, a tata asekurować syna podczas ćwiczeń. Mała dawka rywalizacji także nie zaszkodzi, a w obu panach pojawi się determinacja – taka, jak przy naprawianiu usterek. Jeżeli ciężary to nie ich bajka, inną opcją do wyboru są zajęcia z boksu, brazylijskie Jiu-Jitsu czy street workout.

Cała rodzina na jednych zajęciach

Oczywiście nie trzeba się rozdzielać i szukać typowo kobiecych czy męskich zajęć. Siłownie we Wrocławiu oferują takie treningi, które są odpowiednie dla kobiet, jak i mężczyzn. Zabierz członków rodziny na ćwiczenia rozciągające, jogę, zumbę czy indoor cycling. Daje to możliwość do wspierania się i motywowania wzajemnie, zapisywania wyników czy rozmowy na większą ilość tematów. Wspólne trenowanie to wiele radości, ponieważ podczas ćwiczeń można wymieniać się spostrzeżeniami, powspominać zabawne sytuacje czy pośmiać z zakwasów, które pojawiają się następnego dnia.

Moment dla każdego

Jeżeli poszczególne osoby w rodzinie mają inne zainteresowania, to mogą wybrać takie zajęcia, które lubią najbardziej. Mama może pójść na zajęcia z tańca latino, syn na salę z ciężarami, tata na cycling, a córka na stretching. Ważne, że wszyscy są w jednym miejscu, mogą spotkać się na sali i opowiedzieć o zrobionym treningu. Indywidualność oraz rozwój swoich pasji są bardzo ważnymi aspektami w życiu człowieka – szczególnie, gdy rodzina to akceptuje i napędza do dalszego działania.

Wspólny cel zbliża

Dużo łatwiej osiągnąć cel, jeśli ktoś nas wspiera. Być może córka chce schudnąć lub tata poprawić kondycję. Sukces przyjdzie szybciej, jeżeli zaangażuje się w to cała rodzina. Kiedy wszyscy zrezygnują z jedzenia słodyczy, będą pilnować regularnych treningów, zachęcać do walki i rozmawiać o swoich efektach, wtedy nie tylko plan zostanie zrealizowany w 100%, ale także poprawi się zdrowie i samopoczucie innych, a zaufanie i wiara w siłę rodziny wzmocni się.

Rodzina to twoje lustro

Pamiętaj, że bez względu na to, jak daleko jesteś od swojego celu, to dla rodziny zawsze będziesz najlepszy. Żaden trener nie jest w stanie tak zmotywować do działania, jak słowa najbliższych. Oczywiście waga, lustro czy centymetry to odzwierciedlenia progresu, jednak staraj się nie traktować treningu zbyt poważnie. Razem z rodziną po prostu ciesz się wspólnie spędzonym czasem na siłowni we Wrocławiu.

Jak widzisz, na siłowni nie można się nudzić. Jednego dnia można ćwiczyć w rodzinnym gronie, a drugiego indywidualnie. Jest to świetne miejsce dla rodziny na weekend i nie tylko. Dużo śmiechu i poprawa zdrowia zapewniona – więc nie czekaj, załóż karnet i spędź wolny czas inaczej, niż zwykle!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here