W poszukiwaniu diety cud porównujemy produkty, przepisy i doświadczenia swoje, jak i innych ludzi, w nadziei znalezienia najlepszej recepty na swój osobisty przypadek. Jak wiedzą naukowcy, a i ludzie powoli zaczynają się w tym utwierdzać, nie ma diety cud, a jedynie liczenie kalorii, co jednak nie oznacza, że podczas poszukiwań nie możemy trafić na wartościowe produkty.
Ktoś, kto pragnie zrzucić za wszelką cenę nadwagę, tę rzeczywistą albo tę urojoną przez porównywanie się z modelkami z wybiegów, zanim je zje, zapyta: czy suszone śliwki odchudzają? Jakby to miało jakiekolwiek znaczenie. W rzeczywistej wartości odżywczej, jaką mają do zaoferowania właśnie te, wysuszone owoce, śliwki są tak wartościowe, że trzeba je jeść i można bez tego rodzaju pytań, które bywają niestety tendencyjne, a często mogą odstręczyć odchudzającego się od pokarmów, które będą mu dobrze służyły. Niestety, przez tendencję dążenia do osiągnięcia natychmiastowych efektów, wiele nam może umknąć.
Pytamy także o inne, warzywa i owoce, zioła i przyprawy. Kminek – działanie i zastosowanie, do czego służy szałwia albo jak jeść pietruszkę na surowo, żeby smakowała?
Kogoś, kto sobie uroił, że jedynym wartym zachodu pokarmem jest woda, bo podobno ona jedna nie tuczy, oszuści od pigułek i innych bzdur potrafią niestety sprowadzić na manowce. Dieta ziemniaczana – na czym polega? Dieta grapefruitowa – czy zdrowa? I inne, budujące w nim przekonanie, że cokolwiek zje, co w nazwie nie posiada słowa dieta, natychmiast go utuczy.

istaszow.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here