domowe sposoby na popękane pięty

Szczególnie w okresie letnim powinniśmy dbać o swoje stopy. Odkrywamy je wtedy, zakładając sandały czy klapki. Wtedy najczęściej zderzamy się z rzeczywistością, która podsuwa nam nieestetycznie wyglądające pięty i suche stopy​. Dzieje się tak dlatego, że w​ okresie jesienno-zimowym nie dbamy o ich odpowiednie nawilżenie. O stopy​  należy dbać​  każdego dnia i zapewniać im relaks po całym dniu chodzenia. Nieestetycznie wyglądające suche stopy​ i ​ pękające pięty​   to nic innego jak po prostu wina naszych zaniedbań. Warto​    zatem dowiedzieć się w jaki sposób dbać o tę część swojego ciała, aby uniknąć niepotrzebnych niespodzianek.

Domowe zabiegi na pielęgnację stóp

Suchość stóp to najczęstszy objaw zaniedbań w zakresie pielęgnacji. Jednak nie musimy od​  razu zostawiać fortuny u kosmetyczki lub korzystać z zabiegów w SPA, aby cieszyć się odpowiednio zadbanymi stopami. ​Najprostszym domowym sposobem jest wymoczenie ​    stóp​ w ciepłej wodzie z dodatkiem mydła. Do wody można dolać olejek nawilżający. Dzięki temu skóra na stopach  stanie się bardziej miękka, dzięki temu łatwiej nam będzie w kolejnych​ etapach usunąć martwy naskórek. Kolejny krok to dogłębne nawilżenie skóry stóp. W tym celu musimy zaopatrzyć się w mocno nawilżający krem, po czym nałożyć na noc ciepłe bawełniane skarpetki. Najskuteczniejsze są nawilżające balsamy. Wcześniej możemy zrobić peeling. Możemy do tego użyć zwykłego scrabu do ciała. W aptekach można dostać także specjalną maść z mocznikiem, dzięki której skóra staje gładsza. Można stosować ją regularnie aż do ustąpienia największych dolegliwości, a kolejno zaopatrzyć się w dobry krem z mocznikiem i pielęgnować nią stopy po każdej kąpieli. Dodatkowo można stosować maść z witaminą A. To witamina, która zapewni skórze dużą dawkę nawilżenia oraz odżywienia.

domowe sposoby na suche stopy

Regularny peeling

Skóra na piętach jest dużo twardsza od skóry na ciele i bardzo często ma tendencję do powstawania zrogowaciałego naskórka. Wymaga regularnego złuszczania naskórka. W zależności od rodzaju i predyspozycji skóry na piętach peeling można stosować nawet przy każdej kąpieli. Co więcej, peelingi można zrobić samodzielnie w domu. Wówczas będziemy pewnie, że składniki są w 100% naturalne. Najprostszym peelingiem będzie peeling z kilku łyżek soli oraz cukru z dodatkiem oliwki dla dzieci. To skuteczny domowy sposób, który można stosować każdego dnia. Dzięki niemu nasze stopy staną się gładsze i bardziej miękkie.

Jakie są powody pękających ​ i ​suchych stóp?

To problem, który dotyczy w większości osób, które pracują w niewygodnym obuwiu, wykonują pracę stojącą, jak również przy okazji niedbających o właściwą pielęgnację stóp.​  Zaczynają one pękać również w czasie zimy, kiedy nosimy bardzo grube obuwie i skarpetki, przez które nasze stopy nie są odpowiednio dotlenione. Same pękające stopy ​   można szybko​ uratować, gorzej jednak, gdy problem zacznie się pogłębić. Popękane pięty​ mogą w​ niedługim czasie przybrać czerwony kolor, a także mogą zacząć boleć. Chorobami, które mogą potęgować pękanie pięt​ są cukrzyca, choroby tarczycy, egzema oraz łuszczyca. Co​  więcej, niezastosowanie się do właściwej pielęgnacji stóp​ może wywołać infekcję. Gojenie​  się ran jest wówczas zdecydowanie dłuższe i o wiele bardziej bolesne.

Co jeszcze można stosować na pękające stopy ​ oprócz kremu czy peelingu?​

Rzeczywiście regularne używanie peelingu oraz odżywczego i nawilżającego kremu do stóp jest najwłaściwszym sposobem na pielęgnację i zapobieganie poważnym problemom.

Zamiast używania kremu przeznaczonego tylko do pielęgnacji stóp, można używać również balsamów odżywczych do ciała. Działanie jest takie samo. Skutecznym wsparciem pielęgnacji jest olej kokosowy. Jest on znakomitym antidotum, dzięki któremu skóra na​     stopach i piętach staje się dogłębnie nawilżona, a co za tym idzie zdrowa i pięknie​    wyglądająca. Na szczególną uwagę w ramach preparatów, które zapewnią zdrowie skórze​   stóp zasługują parafina i gliceryna. To jeden z domowych sposobów na nawilżenie pięt.​     Parafiny i gliceryna jest składnikiem większości preparatów do pielęgnacji stóp. Można również stosować je jako pojedyncze składniki, wykonując na przykład specjalne zabiegi w postaci maseczek. Zmiękczają one skórę, usuwają martwy naskórek, a także przyspieszają gojenie się popękanej skóry. Do tego rodzaju zabiegów warto stosować sok z cytryny, który ma kwaśny odczyn, co sprzyja pozbyciu się martwych komórek, a także zapobiega suchości skóry. Aby cieszyć się zawsze piękną i zdrową skórą stóp​, konieczna jest regularna​   pielęgnacja, przynajmniej raz lub dwa razy w tygodniu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here