włosy
fot.: pixabay.com

Utrzymanie włosów w dobrej kondycji, wcale nie jest prostym zadaniem. Jest to długotrwały proces, który wymaga nakładu czasu oraz cierpliwości. A co w przypadku, kiedy włosy są zniszczone i chce się je odbudować? Aby móc doprowadzić je do ładu, trzeba być nie tylko systematycznym, ale przede wszystkim mieć określony plan działania. 

Zobacz też: http://kobiecosc.pl/odbudowa-zniszczonych-wlosow-skad-czerpac-motywacje/

Od czego zacząć regenerację włosów?

Najważniejsze jest to, aby wiedzieć jak postępuje się ze swoimi włosami. Przyglądając się niektórym swoim praktykom bliżej, można zobaczyć co jest dla nich dobre, a z czego powinno się zrezygnować.

Przykładowo, jeżeli często używa się suszarki lub prostownicy, czy też lokówki, koniecznie trzeba korzystać z kosmetyków termoochronnych! Jeżeli do tej pory się tego nie robiło, nic dziwnego, że włosy są w złej kondycji. Istotne jest też, jak się korzysta z tych urządzeń. W przypadku prostownicy, lepiej jest nastawić ją na wyższą temperaturę i za jednym przejechaniem mieć wyprostowane włosy, niż robić to nie wiadomo ile razy.

Podobnie jest ze spaniem w mokrych włosach. To wielki błąd! Spanie w mokrych włosach sprzyja rozwojowi bakterii oraz niekorzystnie wpływa na skórę głowy. Ponadto, kiedy w trakcie spania kilkukrotnie zmienia się pozycje, włosy ścierają się o poduszkę.

Pielęgnacja regenerująca

Na początku warto zacząć od ścięcia końcówek. Pozwoli to na pozbycie się tych fragmentów włosów, które są zniszczone. Nie robiąc tego, nie uda się mieć zdrowych włosów. Spowodowane jest to tym, że z czasem, zniszczenia będą szły coraz wyżej. Zniszczone końcówki albo się kruszą, albo łamią, dlatego trudno jest liczyć na jakikolwiek przyrost włosów bez ich ścięcia.

Następnym krokiem jest dobranie odpowiednich produktów pielęgnacyjnych. Należy wybierać takie kosmetyki, które delikatnie oczyszczają skórę głowy, odżywiają i dostarczają cennych składników, a przy tym odbudowują. Warto w tym celu zainwestować w pełen pakiet, składający się z szamponu, odżywki i maski. Te trzy produkty zapewnią maksymalną regenerację.

Regeneracja zniszczonych włosów to długi i żmudny proces. Jednak systematyczne działania sprawią, że efekty będą spektakularne!

Przeczytaj też: http://lapetit.pl/kosmetyki-a-ich-wplyw-na-wlosy/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here