Czy Rumunia może stać się popularnym celem wakacyjnych podróży? Jakie atrakcje czekają na turystów odwiedzających ten kraj? Wbrew pozorom na nudę w Rumunii narzekać nie można, zaś oferta turystyczna tego kraju może pozytywnie zaskoczyć niejednego miłośnika podróży.
Wśród licznych atrakcji na terenie Rumunii nie brak ciekawych placówek muzealnych oraz galerii. Jednym z tych miejsc, które koniecznie powinni odwiedzić turyści, jest Muzeum Archeologiczne w Konstancy. Tu znajduje się jedna z najpiękniejszych i najcenniejszych na terenie Europy Wschodniej kolekcji wyrobów greckich oraz rzymskich. Ciekawą placówką jest też Muzeum Technik Ludowych mieszczące się w Sybinie oraz Muzeum Wsi w Bukareszcie. Jest też Rumunia krajem znanym z pięknych zamków – nieco tajemniczych, ponurych i pięknych. Najsłynniejszym z nich jest gotycki zamek w Branie oraz zamek w Poienari. Na uwagę również zasługuje jeden z najciekawszych przykładów gotyckiej architektury w tym kraju, jakim jest bez wątpienia twierdza Hunedoara.
Rumunia zachwyca również miasteczkami o historycznej zabudowie. Wśród tych najciekawszych znajdują się Sighisoara oraz Sybin, piękną i chętnie odwiedzaną miejscowością jest również Braszów. Architektura sakralna również ma się czym pochwalić na terenie Rumunii. Nie brak tu okazałych monastyrów oraz wiekowych cerkwi prawosławnych. Ciekawymi obiektami są również protestanckie świątynie, które zadziwiać mogą swym obronnym charakterem i potężnymi nieraz fortyfikacjami. Przykładem godnym uwagi jest tu kościół w Biertanie, otoczony aż trzema liniami obronnych murów.

www.pomaranczowe.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here